איך לחתום חוזה ראשוני עם חברת אחזקות?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

בעבר כאשר הבנינים היו נמוכים וקטנים עד 4 קומות, לא היה צורך בחברת אחזקות, שתדאג לתחזוקת הבניין, אלא ועד הבית היה שוכר מנקה מדרגות או שאפילו אחד מדיירי הבניין היה מבצע זאת תמורת תשלום, ובסופו של דבר הבניין היה מתוחזק. אך כיום בוודאי כאשר החלו לבנות בנינים רבי קומות לעיתים מעל 20 קומות עם שטחי מחייה ענקיים כמו חניונים או לובי יש צורך בחברת אחזקות מקצועית שתבצע את עבודת הניקיון והתחזוקה של הבניין. משום כך, כיום  ועד הבית הפך למפקח והוא אחראי על שכירת חברת האחזקות ועל חתימת החוזה איתה כולל וידוא על אופי העבודה.

אז איך לחתום חוזה ראשוני עם חברת אחזקות?

מהי חברת אחזקות?

חברת אחזקה הינה חברה האחראית על ניהול ותחזוק הבניין, אשר היא בעצם מחליפה את ועד הבית בניהול השוטף של הבניין. כמו כן החברה מעסיקה מגוון רחב של קבלני משנה, בתחומים כמו: גיזום, תיקונים, חשמל, צבע , גבייה ועוד, בנוסף חברות אלו יכולות להציע שירותים נוספים או רק שירותים מסוימים והעלות השירות תיגזר בהתאם לכך.

איך בוחרים חברת אחזקות?

המלצות– יש לחפש ברשת האינטרנט או על ידי המלצות חברים, שמעסיקים גם הם חברות אחזקות, ולקבל המלצות על חברה מתאימה.

תיאום ציפיות– במקרים מסוימים הדיירים חשים כי רמת הניקיון נמוכה מהציפייה שלהם, לכן חשוב לתאם ציפיות היטב עם החברה לפני תחילת העבודה.

תשלום– יש לוודא מראש את עניין התשלום, לפיכך יש לסרב בכל תוקף לשלם סכום גבוה מראש לפני תחילת העבודה, כדי למנוע אפשרות שחברת האחזקות לא תבצע את תפקידה כראוי, ויש להתעקש על תשלום באופן חודשי בלבד.

רשימת שירותים– יש ליצור תיאום ציפיות מושלם, ולדרוש את רשימת השירותים שעל החברה  לבצע כולל מה עושים בניקיון כמה עובדים, על מה אחראי כל עובד ועוד.

אז איך חותמים חוזה ראשוני?

  • החוזה צריך להיות כתוב בשפה מובנת
  • יש לוודא כי חברת האחזקה, בעלת ידע טכני רב לשליטה במערכות מורכבות.
  • אופני תשלום– תשלום אחד, הוא אחוזים שבו החברה מרוויחה אחוזים על עלות אחזקת הבניין השנייה, היא תשלום חודשי האופציה השנייה עדיפה.
  • תקופת הסכם– יש לכתוב תאריך התחלה והסכם.
  • גבולות הבניין– ההסכם צריך להכיל בבירור את השטחים הציבוריים של הבניין.
  • פירוט שירותים– יש לוודא שכל השירותים כתובים.
  • דוח סקר– שיפור הבניין ותיקון הליקויים.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!