איך מתבצעת הדברת עכברים בבניין מגורים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

עכבר הוא חיה קטנה, ואפילו זעירה. האורך של עכבר בוגר, בלי הזנב, הוא בסך הכל 8-9 ס"מ – כלומר שווה לאורך של אצבע של אדם בוגר – וגם כשמוסיפים את הזנב עדיין מקבלים בעל חיים שקטן מאיתנו באופן משמעותי. למרות זאת, כשמתגלים עכברים בבניין מגורים חשוב לפעול באופן מידי. אמנם המכרסמים הקטנים לא תוקפים בני אדם, אבל הם כן עלולים להעביר מחלות שונות ובפרט עכברת. בנוסף עכבר שנוגס במנה שנשארה על השיש במטבח הופך אותה לכזו שכבר אי אפשר לאכול, וגם לחומרי הגלם שבארונות עלול להיגרם נזק. הדברת עכברים מקצועית תכלול ניטור יסודי של השטח ושימוש במספר פתרונות אפשריים.

ניטור יסודי

טיפול נגד עכברים מתחיל בניטור מקיף בכל שטח הבניין. עכבר מנצל את מידות הגוף הצנועות שלו כדי להסתתר, וגם הרצון לשרוד תורם כמובן ליכולת למצוא מקומות מחבוא טובים. בפרט עלולים להימצא עכברים במקלט (אם יש כזה בבניין), בחדר האשפה, בחצר (ובפרט אם יש בה מקומות נסתרים מהעין), על הגג וגם בתוך הדירות השונות בבניין יכולים לצוץ עכברים, בעיקר במטבח.

כשהיקף הבעיה ידוע, אפשר גם להחליט מה יהיה הפתרון המתאים ביותר. בכל מקרה חשוב להדגיש שנדרש ניסיון רב כדי לאתר את כל העכברים שמסתתרים ברחבי הבניין, כאמור מפני שהם מיטיבים להסתתר.

תיבות האכלה עם רעל – יתרונות וחסרונות

אחד הפתרונות הבסיסיים לחיסול עכברים שמגיעים לבניין הוא הצבת תיבות האכלה ובתוכן רעל עכברים. זוהי שיטה פשוטה ואפקטיבית מאוד, ובפרט כשיש מספר רב של עכברים בשטח הבניין. חשוב להדגיש כי תיבות ההאכלה בנויות כך שחתולים וכלבים לא יכולים להיכנס אליהן, כך שאין סכנה שהם יורעלו. מצד שני, אין דרך לדעת מראש איפה הרעל יכריע את העכבר, כך שהתוצאה עלולה להיות פגרים של עכברים במקומות לא רצויים – כאלה שכלבים, חתולים וציפורים נחשפים אליהם ועלולים לבוא במגע עם הנבלה.

כמו כן שיטת הדברת עכברים זו עלולה לגרום למפגע תברואתי אם הפגר של העכבר נמצא במקום לא גלוי לעין ומרקיב לאיטו.

לכידת עכברים – כל השיטות

הדרך השנייה להתמודד עם הופעת עכברים בשטחים השונים של בניין מגורים היא להציב מלכודות. היתרון העיקרי של שיטה זו על פני הרעלת העכברים היא שאין סכנה להופעת פגרים של בעלי חיים במקומות לא ידועים. חיסרון מסוים הוא הצורך להתאזר בסבלנות עד שהעכברים יילכדו, אבל אם מדובר באיש מקצוע מנוסה הוא יידע למקם את המלכודות כך שגם העכברים החכמים ביותר ייתפסו. במקרה כזה של הדברה נגד עכברים ישנה בחירה בין מלכודות שהורגות את המכרסמים הקטנים לבין כאלה שלוכדות אותן בתוך כלוב. כשנבחרת האופציה השנייה, איש המקצוע חוזר לבניין אחרי הלכידה, לוקח איתו את הכלובים ומשחרר את העכברים לחיות בחיק הטבע כך שלא יפריעו לאף אחד.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!