צילום:PEXELS

בדיקת טרמיטים לפני בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הצטברות של טרמיטים בחלקי הבית היא בשורה לא נעימה במיוחד. לפני בניית נכס או פרויקט חדש, אתם חייבים לוודא שלא קיימים טרמיטים, אלה אם כן מדובר בפרויקט להריסה. כפי שאתם יודעים, אתר הכפתור האדום מסייעת להרבה דיירים להפוך את הבניין לנקי ומסודר, ואחראית על תחזוקת מבנים יותר מ- 10 שנים.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

קצת על טרמיטים

טרמיטים הם חרקים מאוד קטנים, צהובים, עם כנפיים שקופים. טרמיטים שייכים למשפחת התיקנים. הטרמיטים לא קלים להדברה, הם עמידים, והם לומדים להתאים את גופם בפעם השנייה לחומרי ההדברה. לפני פרויקט חדש, בנייה חדשה, רצוי לבדוק האם קיימים טרמיטים, איך הם משתלבים בקרקע, ומה ניתן לעשות במקרים כאלה. בכל הקשור לטרמיטים, יש להתייעץ עם מדביר טרמיטים מקצועי מחברת סטופ טרמיט.

בדיקת טרמיטים לפני הבנייה – האם זה חשוב

לפני בנייה של פרויקט חדש ומדהים אתם חייבים לבדוק האם קיימים בעיית מזיקים בקרקע. לדוגמא: האם טרמיטים פלשו לשטח המיועד, והתנחלו בו. במידה ולא נבדוק זאת, נוכל לגרום לטרמיטים לפלוש לטריטוריה החדשה שאותה אנחנו בונים. מלבד זאת, לא כדאי להוות נזק למשקיעים הרלוונטיים. אנשים שעשויים לעבור לדירות החדשות בפרויקט שלכם, עשויים להתעורר לתופעה די מלחיצה ולא נעימה – הטרמיטים. בסופו של עניין, הדיירים יכולים אף לתבוע את מנהלי הפרויקט במידה והטרמיטים היו קיימים לפני תחילת העבודה. אז ללא ספק, בדיקת טרמיטים ע"י שכירתו של מדביר היא חובה לפני הקמת בניין או פרויקט חדש.

מה יכול לקרות אם לא נעשה בדיקת טרמיטים

עד כה, דיברנו מהם בעצם טרמיטים וכמה זה חשוב לעשות את הבדיקה הזאת. כעת, נגיע לעיקר – מה בעצם יכול להתרחש כאשר הבדיקה לא נעשית. כפי שאתם יודעים, תהליך הבנייה דורש שלל אישורים משפטיים, אישורי בנייה, תקציבי ענק, והרבה מאוד רעש. בשביל לחסוך בעיות נוספות ועתידיות, רצוי לעשות בדיקת טרמיטים על שטח הבנייה עוד לפני תחילת העבודה. אז מה יכול לקרות אם לא נעשה בדיקת טרמיטים? הנה כמה תרחישים לא נעימים:

  1. חשיפה לתביעות עתידיות מבעלי הנכס – הדבר הראשוני שיכול להתעורר עוד 10-20 שנה, הוא שבעלי הנכס יגלו שהטרמיטים התגלו לראשונה לפני הקמת הפרויקט. דבר זה, יכול לסבך את מנהלי הפרויקט ולגרום לתביעות מצד בעלי הנכס העתידיים.
  2. הטרמיטים יכולים להתפלש לחול החדש – כפי שאתם יודעים, טרמיטים יודעים להתחבא מצוין בתוך חול. ברוב עבודות הבנייה, דרוש כמויות עצומות של חול, ובסופו של דבר הם מובאות לאתרי הבנייה החדשים. דבר כזה עשוי להוביל את הטרמיטים לטריטוריה חדשה – מהחול הישן לחדש.
  3. חברת הניהול והאחזקה עשויה לתבוע את מנהלי הפרויקט – חברת הניהול והאחזקה היא חברה מקצועית, היא בוחנת את השטח, היא מתחזקת את הבניין, והיא יכולה לבדוק רישומים משפטיים במידת הצורך. במידה ולא עשינו את הבדיקה, ואכן הייתה בעיית טרמיטים בהתחלה, מנהלי הפרויקטים עשויים להיות חשופים לתביעות מצד חברת הניהול והאחזקה.

ישנם עוד המון פרמטרים שיכולים לגרום לסיבוכים של הקבלנים בתהליכי הבנייה החדשים. לפיכך, רצוי לעשות בדיקת טרמיטים לשטחים ישנים וחדשים לפני תחילת העבודה. למעשה, ייתכן שקיימים סעיפים אחרונים שבתי המשפט ידרשו מהקבלנים לבצע בדיקת מזיקים לפני תחילת פרויקט חדש.

לסיכום

במאמר זה, פירטנו כיצד בדיקת טרמיטים חשובה לפני הקמת פרויקט חדש או משודרג. אתר "הכפתור האדום" מספקים שירותי ניהול ואחזקת מבנים עם ניסיון וותק מקצועי של 10 שנים ומעלה. בין השירותים שלנו תוכלו למצוא – אחזקת מבנים כללית, אחזקת בית משותף, ניהול ועזרה לוועד הבית, ואפילו ניהול נכסים מקצועי ויסודי. לשרותכם תמיד, חברת הכפתור האדום.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!