היתרונות והחסרונות של חברת ניהול חיצונית מול ועד בית פנימי

בכל בית משותף יש ועד שתפקידו לדאוג לניקיון, לגנן, לזיפות ואיטום הגג אחת לתקופה ולעבודות תחזוקה שונות. בעבר, בנייני המגורים היו פשוטים והתחזוקה שנדרשה הייתה קלה לכן הדיירים החליפו ביניהם את תפקיד ניהול ועד הבית, אך כיום בנייני המגורים המשותפים הם גדולים, חכמים ומתקדמים יותר, יש במבנה תשתיות מורכבות המחייבות אחזקה שוטפת, וגם הצרכים של הדיירים אחרים.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לכן, כאשר רוצים לשמור על ניקיון ותחזוקת בניין המגורים כדאי למנות ועד בית שתפקידו יהיה בעיקר לעבוד מול חברת ניהול  מקצועית, וצוות חברת הניהול דואג לאחזקה השוטפת של המבנה, כולל מעלית, חדר מנועים, משאבות, מערכת סולארית מרכזית לחימום מים וכו'. עם זאת, כמו בכל דבר בחיים, גם לניהול ועד הבית על ידי חברה מקצועית יש יתרונות וחסרונות, וחשוב שהדיירים יהיו מודעים לכך לפני שהם מקבלים החלטה כיצד לדאוג לתחזוקה השוטפת של הבניין.

מהם היתרונות של חברה חיצונית לניהול ועד בית?

חברה חיצונית לניהול ועד בית מציעה פתרון מקיף לדיירים, צוות החברה אחראי על ענייני הניקיון והתחזוקה של בניין המגורים ובכל בעיה ותקלה יש גורם מקצועי אליו פונים. לחברת ניהול ועד בית יש ידע רב, ניסיון עשיר ואנשי מקצוע מיומנים, לכן התחזוקה של המערכות השונות במבנה טובה ומקצועית יותר.

במקום להתמודד עם העסקת גנן ומנקה, חברת הניהול דואגת לאנשי מקצוע מומחים בתחומם, והיא אחראית על התשלום לאנשי המקצוע ולביטוחים הנדרשים על פי חוק. בנוסף, הדיירים יכולים להתלונן על תחזוקה לא טובה ולדרוש מחברת הניהול לתקן את הבעיות ולבצע ניקיון איכותי יותר, כאשר אם ועד הבית מנוהל על ידי הדיירים יש אי נעימות להתלונן בפני ועד הבית.

חברת ניהול ועד בית זמינה מסביב לשעון ומטפלת בכל בעיה ותקלה במהירות. חשוב לציין כי אנשי המקצוע המועסקים על ידי חברת הניהול מקבלים שכר מהחברה ואין יחסי עובד מעסיק בין ועד הבית והדיירים לבין אנשי המקצוע.

חברת ניהול דואגת לכל ענייני הניקיון, הגינון והתחזוקה, החברה אחראית גם על גבייה של דמי ועד בית מכל הדיירים, זהו אחד הנושאים הבעייתיים בניהול המבנה וכך הדיירים לא צריכים להתעסק בנושא הלא נעים שגורר לא פעם ויכוחים ואיומים.

כאשר חברת ניהול מבצעת את עבודתה היטב, הדיירים נהנים מאיכות חיים גבוהה יותר ללא צורך לעסוק בהחלטות הקשורות לתחזוקה ולניקיון, זהו יתרון משמעותי במיוחד כיום כאשר כולם עובדים הרבה שעות ולרוב הדיירים אין זמן וחשק לעסוק גם בניהול ועד הבית ובנושאים מורכבים כמו אחזקת מעלית, עבודות גינון וכו'.

מהם החסרונות של חברה חיצונית לניהול ועד בית?

כאשר שוכרים חברה לניהול ועד בית העלות גבוהה יותר לדיירים לכן ההוצאה החודשית שלהם עולה. כמו כן, לחברת הניהול יש עצמאות מוחלטת לגבי קבלת החלטות הנוגעות לתחזוקת הבניין, והכוח של הדיירים נמוך והם עלולים להתאכזב מביצועי החברה.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בית משותף
בלוג
191natan@gmail.com

איך לבחור חברת אחזקה למגדלי מגורים?

בנייני מגורים זקוקים לתחזוקה שוטפת בדיוק כמו שבעלי הדירות דואגים לתחזוקה האישית בתוך הבתים. הם זקוקים לניקיון שבועי ותחזוקה של מערכות כמו מעליות הבניין, איטום,

קרא עוד »

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ