חברות אחזקת מבנים – מה התפקיד שלהן ומדוע הן חשובות

כל מבנה, הין אם מדובר במבנה לצורך מגורים או מבנה לצרכי תעשייה ומסחר, איננו יכול להתקיים לאורך זמן, מבלי שתתבצענה בו פעולות אחזקה תקופתיות. בשורות הבאות נעסוק בתפקיד החשוב של חברות אחזקת מבנים בשמירה על המבנה ובפתרון הזמין שהן מספקות לבעיות אחזקה ותחזוקה שונות המתעוררות מעת לעת בכל בניין. מהן בעצם חברות אחזקת מבנים? מה שיטת הפעולה שלהן בשמירה על מבנים פרטיים או ציבוריים? כל התשובות – במאמר שלפניכם.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

חברות אחזקת מבנים – מהן ומה הן מציעות

חברות אחזקת מבנים הן חברות המתרכזות בניהול מבנים, בכל הקשור באחזקה ותחזוקה ובהיבטים השונים שלהן. חברות לאחזקת מבנים מנהלות במקביל פעילות במספר מקומות, מה שמסייע להן להתגבר במהירות על קשיים שוועדי בית רגילים אינם יכולים להתגבר עליהן בקלות, ולעיתים נדרש להם זמן רב ולא מעט ממון על מנת לפתור בעיה שעבור חברה מקצועית העוסקת בניהול ואחזקת מבנים, איננה יותר מבעיה שגרתית קלה. ועד הבית עובד מול נותני שירותים על בסיס ארעי – כלומר תשלום לנותן השירות עבור טיפול בתקלה ספציפית. היתרון העיקרי בצורת העבודה הזאת הוא שאם אין תקלה – אין תשלום. אבל מנגד, תקלה אחת עשויה לגרום להוצאה כזאת, שתאפיל על כל החיסכון הכספי שקדם לה.

חברות אחזקת מבנים מור אחזקות

חברות אחזקת מבנים פועלות בשיטה שונה לחלוטין. כיון שהן אמונות על תחזוקה של כמה וכמה בניינים במקביל, הן מעסיקות באופן קבוע בעלי מקצוע מיומנים. אנשי המקצוע הללו זמינים תמיד וניתן לשלוח אותם בהתראה קצרה לכל מקום, ובכל שעה. יתרון הגודל עושה את שלו, ויוצר יתרון של ממש לחברות הללו לרוב ניתן להשיג את הנציגים שלהם בכל שעה, מה שהופך את השירות של החברות הללו ליעיל במיוחד.

חברות אחזקה ושיטות הפעולה שלהן

בדרך כלל, מתקשרות חברות אחזקת מבנים עם הדיירים בהסכם מחייב לתקופה קצובה . חתימת הדיירים מתבקשת גם אם הדירות הן דירות למכירה, כיון שכל אחד מהם חייב לחתום על הוראת קבע להעברת התשלום החודשי לחברת הניהול והאחזקה. הדבר מונע את הצורך והטרטור הכרוכים בגביית כספים מכלל הדיירים בכל תקופה קצובה. בדרך כלל התשלום החודשי משקף, מעבר לתמורה עבור הטרחה של חברת האחזקה, את אופי הפעילות ואת כלל הפעולות שהחברה מבצעת מעת לעת במבנה. מדובר בדרך כלל בניקיון תקופתי, גינון ותחזוקה שוטפת בבניין. אם יש בבניין מעליות או מערכות אחרות כגון הסקה מרכזית או מיזוג, חברות אחזקת מבנים אחראיות על התפעול והתחזוקה של המערכות הללו גם כן.

מנגד, החברות אינן גובות מראש כספים על פעולות שיפוצים המתבצעות לעיתים רחוקות, ולא כל שכן פעולות שנועדו לשפר את איכות החיים במבנה. פעולות כאלה דורשות הסכמה של כלל הדיירים וגביית תשלום נפרד עבור השירות.

אם יש לכם עניין להתקשר בחוזה עם חברות אחזקת מבנים איכותיות, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון לשיפור איכות החיים בבניין המגורים שלכם.

חברות אחזקת מבנים

המונח חברות אחזקה נשמע כאילו הוא לקוח מעולם העסקים ומתייחס לחברות המחזיקות קבוצת חברות רחבה ומגוונת, אלא שאלו הן חברות החזקה בעוד בשורות הבאות אנו נעסוק בחברות אחזקה, שצריכות במיוחד לעניין אתכם אם אתם מחפשים להעלות ולשמר רמה גבוהה בבניין משרדים או שאתם מתגוררים בבניין מגורים משותף בן עשרות דירות ואולי גם פחות מזה.

מי צריך חברות אחזקה?

הצורך בחברות אחזקה כמעט ולא קיים בבניינים קטנים בעלי עד 6 דירות, אם כי גם בבניינים אלה יכולות חברות אלה לעשות פלאים. הצורך האמיתי מתעורר בבניינים מגורים משותפים בני 10 דירות ומעלה ולבטח בבנייני משרדים. כדי להבין מדוע קיים הצורך הזה, ניקח את בנייני המשרדים כדוגמא. בבניינים אלה פועלים משרדים שונים שדואגים כל אחד לעסק שלו, ואין להם פנאי להתעסק עם ניקיון ותחזוקת המבנה בו הם ממוקמים. בבניינים אלה זה נראה אך טבעי שתהיה חברת אחזקה שתטפל בכל ההיבטים של ניהול ותחזוקת המבנה, תטפל בתקלות ותדאג שכל המערכות במבנה פועלות בצורה יעילה ורציפה.

בבנייני מגורים מתגוררים אנשים שמנהלים את חייהם בדירותיהם, ולכן אצלם אפשר לזהות מוכנות רבה יותר לניהול המבנה באופן עצמאי. יחד עם זאת, גם במבנים אלה קיים החיסרון של חוסר ידע מקצועי וחוסר יכולת מקצועית להתמודד עם אתגרי הניהול והתחזוקה של כל המערכות והמרחבים המשותפים במבנה. בבניינים אלה קיים צורך אמיתי בשירותיהן של חברות אחזקה, ועל אף שאפשר להבין את זה בצורה הטובה ביותר לאחר שחווים את השירות, אפשר בהחלט גם להסביר אותו.

מה עושות חברות אחזקה במסגרת השירות?

במסגרת השירותים המסופקים על ידי חברות אחזקה, מטפלות החברות הללו בכל ההיבטים הניהוליים והתחזוקתיים של המבנה. הגינה תמיד מטופחת, המעלית תמיד נקייה ומאווררת ותמיד עומדת בתקני הבטיחות והביקורות התקופתיות, המים החמים תמיד זורמים וההסקה המרכזית תמיד פועלת. הלובי תמיד נקי, האינטרקום תמיד עובד, מחסום החניה אף פעם לא מקולקל, הגג תמיד אטום ואם ישנה תקלה שמתעוררת, אתם יודעים שהיא תתוקן בתוך שעות או יום.

בנוסף, חברת ניהול ועד בית מטפלות גם בכל ההיבטים הניהוליים של הבניין, ובכלל זה גביית ועד הבית, פתרון של חילוקי דעות בין הדיירים, ניהול עובדים אורגניים של הבניין או נותני שירות חיצוניים ואפילו דאגה לפנסיה והפיצויים של עובדים כאלה.

מבחינתכם, תוכלו ליהנות מחוויית מגורים ועבודה מצוינת, מאיכות חיים יוצאת דופן מבלי שתצטרכו לעשות דבר. את העלות של שירותי חברות אחזקה קל מאוד לכסות כשהיא מתחלקת בין עשרות דיירים, כך שכל דייר כמעט ואינו מרגיש בתוספת התשלום לוועד הבית.

אם אתם מתגוררים בבניין משותף ואתם חושבים שהבניין יכול להתנהל בצורה טובה ונכונה יותר, באופן שישפר מאוד את איכות החיים שלכם, אתם לא טועים, ועכשיו אתם גם יודעים שמי שיכול לתת לכם את זה הן חברות אחזקה המתמחות בדיוק בכך.

חברות אחזקה

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בית משותף
בלוג
191natan@gmail.com

איך לבחור חברת אחזקה למגדלי מגורים?

בנייני מגורים זקוקים לתחזוקה שוטפת בדיוק כמו שבעלי הדירות דואגים לתחזוקה האישית בתוך הבתים. הם זקוקים לניקיון שבועי ותחזוקה של מערכות כמו מעליות הבניין, איטום,

קרא עוד »

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ