ניהול בתים משותפים

טיפים לשיפור מראה בניין משותף

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

כשאנחנו גרים בבניין משותף, יש לא מעט אתגרים שאנחנו צריכים לעמוד בהם. מדובר במגורים בבניין בו אנחנו לא הדיירים היחידים ועלינו להתחשב באחרים. מגורים בבניין כזה עלול להוביל לעיתים לצורך בגיוס אנשים למטרות שונות או להתמודדות עם משברים במגורים. במקרים לא מעטים תמצאו גם סכסוכים בין שכנים ואחזקה של הבניין שלא תמיד מתאפשרת.

אבל אם אתם רוצים להעלות את ערכו של הנכס בו אתם גרים על ידי שיפור מראה הבניין המשותף, חשוב שתדעו שפעולה כזאת יכולה לעזור מאוד להעלאת ערך הדירה בה הם גרים הדיירים וגם לאפשר איכות החיים במגורים.

אבל איך עושים את זה נכון? ומה צריך לקחת בחשבון כאשר משפרים מראה של מבנה משותף? הנה כמה פרטים חשובים:

 

קבעו תקציב לשיפור המבנה

לפני שאתם משפצים בניין חשוב להבין מה התקציב הדרוש לפעולה ובאיזה עלויות מדובר. יש להשוות הצעות מחיר שתקבלו ממספר קבלנים ולדעת כמה יעלה לשפר מראה של בניין  מהמסד עד הטפחות, או כמה יעלה שיפוץ ושיפור חלק מסוים במבנה. לעיתים מדובר בתקציב של כמה עשרות אלפי שקלים, לכן חשוב שתדעו כמה כסף תצטרכו. כדי לגייס כסף לשיפוץ המבנה נדרש גיוס של סכום מסוים מכל השכנים. במידה והבניין שייך לכם,  יתכן כי תוכלו לקחת משכנתא לשיפוץ המבנה או לקבל מימון והלוואה מהבנק או מחברה חוץ בנקאית. בכל אופן, כדאי לדעת מה הסכום הנדרש ולהבין מהם מקורות המימון שתוכלו לפנות אליהם.

 

הבנת סדרי עדיפויות

סדרי עדיפויות והבנתן הם חלק בלתי נפרד מהתכנון. כאשר משפצים בניין חשוב להסדיר את סדרי העדיפויות שלכם, להבין מה קודם למה מבחינת חשיבות הדברים ומה הכי חשוב לכלל הדיירים. לדוגמה: שיפוץ מערכות המים ואינסטלציה בבניין או החלפת צנרת או מרזבים וביצוע איטום מחודש – יהיו הרבה יותר חשובים במבנים שסובלים מבעיות אינסטלציה כמו דליפות הצפות וכולי. שיפוץ הלובי, החלפת מרצפות בלובי, צביעת בניין ושיפוצים קלים או קוסמטיים – יכולים להידחות לשלב מאוחר יותר או לרדת בסדרי העדיפויות. בכל מקרה חשוב להגיע להסכמה עם כל הדיירים בנוגע לסדרי עדיפויות בשיפוץ ושיפור מראה הבניין.

 

בחירת חברה טובה שיכולה לבצע עבורכם את השיפוצים

כעת יש לבחור מתוך מגוון משפצים, קבלנים וחברות שיפוצים את אלה שיבצעו עבורכם את התהליך בצורה המקצועית ביותר. בחרו חברה אמינה שיכולה לספק לכם מקסימום שירות ועקביות בזמן השיפוצים וכזאת המאפשרת לשלם על השיפוץ בשיטת השלבים.

חשוב לבחור חברת שיפוצים שמציעה את כל השירותים במקום אחד, החל מביצוע תיקוני אינסטלציה בגובה עד צביעת מבנים, שיפוץ לובי, ניקוי חלונות, החלפת אריחים וכל מה שדרוש עבור מבנה הרבה יותר נעים למראה ובעל ערך גבוה יותר.

באמצעות הסכמה עם השכנים, סדרי עדיפויות נכונים ותקציב שפוי עם מימון שיכול להגיע כמשכנתא – תוכלו לשפר משמעותית את מראה הבניין שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!