ניהול בתים משותפים

כיצד מתבצע התמחור של דירות למכירה באשדוד

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

 התמחור הבסיסי לפי מספר החדרים

ההתעניינות של אלו שרוצים לקנות דירה בכל עיר מובילה אותם באופן טבעי לנסות לברר מה המחיר שדורשים על כל דירה. גם לגבי דירות למכירה באשדוד, אנו יכולים לזהות את הרצון של כל אדם, זוג או משפחה לראות כמה תעלה דירה בקומה מסוימת בשכונה כלשהי, כדי להבין האם יש תקציב לרכישתה או כיצד לגייס מימון לקנייתה. מחיר הדירה תלוי במה שמחליטים בעליה, והוא מורכב ממספר פרמטרים חשובים שחלקם כלליים וחלקם אישיים.

 

אם אנו מדברים על מחירי דירות בכל רחבי ישראל, הרי שבאופן ברור הם קשורים למספר החדרים בכל דירה. כך, אם מישהו מחפש בלוח דירות מסוים דירה לקנייה באשדוד, הוא עושה זאת כשהוא מכניס לקטגוריית החדרים את מספר החדרים שמתאים לאופי חייו. תוצאת החיפוש תציג בד"כ דירות 2 חדרים כזולות יותר מאלה של 3 או 4 חדרים, ומכאן על המחפש להתייחס לעוד פרמטרים שונים שמרכיבים את המחיר שדורש בעליה של כל דירה.

 

למיקום הדירה יש חלק בקביעת המחיר

הנה עוד פרמטר חשוב מאוד שקובע רבות בכל הקשור לערך של דירה. מדובר על מיקום הדירה, שהוא כזה שרבים מייחסים לו תשומת לב רבה. זאת מאחר ולגבי השוק של דירות למכירה באשדוד, גם אם מדובר על דירה גדולה, משופצת בצורה מרשימה, או נמצאת בקומה גבוהה, הרי שאם הבניין שבה היא נבנתה לא ממוקם בשכונה שנחשבת לטובה ולכזו שמציגה יתרונות רבים כמו תנועת רכבים נוחה וקרבה למוסדות חינוך ותחבורה ציבורית למשל, מיקומה יהיה בעייתי.

 

מיקום בעייתי הוא גם כזה שמציג דירה שקרובה מאוד למוסדות רפואיים או תחנת משטרה או מרכז מסחרי, מאחר והם יוצרים רעשים גם בשעות חריגות ומקשים על תנועת המכוניות ועל החניה באזור. באופן טבעי, יש רבים שחוששים שיתקשו למצוא חניה ליד הבית בסיום יום עבודה ארוך או שלא יוכלו לישון בשעה סבירה בגלל רעשי בילוי או אמבולנסים בשעות הלילה. לכן מחיר הדירה יושפע ממיקומה, כשדירה במיקום טוב תהיה יקרה יותר מדירה במיקום בעייתי.

 

לעתים המחיר גבוה יותר בגלל דירה מושקעת

אם מוצאים דירה באשדוד שממוקמת באזור טוב ומספר החדרים שלה מתאים למתעניינים, הרי שיש עוד מספר דברים שצריך לקחת בחשבון כדי להבין מדוע נדרש עליה מחיר מסוים, והאם בכלל ניתן לרכוש אותה בעסקה כדאית. כך למשל, דירה משופצת היטב היא כזו שבעליה ידרוש עליה יותר, וכשמשווים בין שתי דירות באותו הגודל ובאותו האזור, אין ספק שדירה משופצת יכולה לעלות יותר מזו שמצריכה שיפוץ.

 

בל נשכח גם כי שיפוץ פותר את הבעיה למי שלא רוצה להתמהמה לאחר קניית הדירה, אלא פשוט להיכנס ולגור בה מיידית. אך עוד נקודה חשובה היא זו שיכולה להיות כלל לא קשורה לכל הנתונים שציינו עד עתה. הכוונה היא לרצונו האישי של כל בעל דירה לקבוע כל מחיר שעולה על דעתו לגבי הדירה שלו. כך, לעתים ניתן לראות כיצד גם לגבי דירה סבירה בלבד, יהיה מישהו שידרוש עליה מחיר מוגזם, ברמה שגם מו"מ ארוך ואינטנסיבי לא יביא להפחתת המחיר לרמה הגיונית.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!