כמה עולה הדברת מכרסמים בבניין?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים
צילום:freepik

עכברים וחולדות חיים בדרך כלל בשטחים הפתוחים שבין מרחבי המגורים שלנו. למרות זאת, ישנם גם לא מעט מקרים שבהם המכרסמים מגיעים אל המקומות שבהם גרים בני אדם במהלך חיפושים אחרי אוכל. שפע המזון שיש בבתים, הזמינות הגבוהה שלו והקרבה לאזורי המחייה הטבעיים של בעלי החיים גורמים לכך שהופעת עכבר או חולדה היא אירוע שיכול להתרחש בכל בניין. כשזה קורה, מומלץ לטפל בבעיה באופן מידי – גם כדי למנוע נזקים וגם בגלל שמכרסמים עלולים להתרבות בקצב מהיר למדי. באופן טבעי המחיר של הדברת מכרסמים הוא תמיד שיקול משמעותי בהחלטה, אבל כדאי במקביל לבחון גם את איכות השירות והמקצועיות של המדבירים.

כיצד נקבע המחיר של הדברת המכרסמים בבניין?

העלות של שירות הדברת המכרסמים נקבעת בהתאם למורכבות הפתרון שנדרש כדי להחזיר את השקט לחיי הדיירים בבניין. כדי לדעת מהו הפתרון האופטימלי, חשוב כמובן לדעת קודם כל מהם נתוני הבעיה – בכמה עכברים או חולדות מדובר, האם ידוע המיקום שלהם, מהן ההעדפות של הדיירים לגבי דרך סילוק המטרד, שטח הבניין ועוד.

בדרך כלל עלות ההדברה של המכרסמים תהיה בין 400 ל-800 ש"ח עבור בניין של עד 4 קומות. עבור מצבים מורכבים המחיר יהיה מעט גבוה יותר, וגם כשהשירות נדרש בדחיפות, בשעות הערב והלילה או בסופי שבוע, ישנה תוספת מסוימת לתשלום.

מהן הדרכים האפשריות לפעולה נגד עכברים וחולדות?

הדברת עכברים וחולדות בבניין מתבצעת ב-3 דרכים אפשריות: ריסוס, פיזור רעל ולכידה. לכל שיטת פעולה יתרונות וחסרונות, וכדאי להכיר את כולן – וכמובן להזמין אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בכל השיטות כך שההמלצות שתקבלו לגבי הבניין שלכם יהיו מקצועיות ובהתאם לאינטרסים שלכם בלבד.

ריסוס: ישנם שני סוגים של חומרים שניתן לרסס במסגרת המאבק בעכברים ובחולדות – חומר אחד גורם להם למות וחומר שני מבריח אותם מהבניין. ריסוס מהסוג הראשון הוא יחסית זול וגם יעיל, אבל חשוב לקחת בחשבון את העובדה שהמכרסמים עלולים למות במקום שאין גישה ישירה אליו, כך שהתוצאה תהיה פגר או פגרים בשטח הבניין. 

פיזור רעל: בדומה לריסוס שגורם למותם של העכברים והחולדות גם הרעל הוא פתרון יעיל אבל לא ניתן לדעת איפה תהיה נקודת המוות. הפגרים בשטח הבניין עלולים להפיץ זיהומים, להפוך למפגע ריח חמור וגם לגרום להרעלת בעלי חיים נוספים כמו כלבים, חתולים וציפורים.

הצבת מלכודות: שיטה שמחייבת התאזרות במעט סבלנות – אבל אם מזמינים חברה מקצועית עם ניסיון נרחב כמו למשל הלוכד, מובטחות תוצאות מעולות בזמן קצר יחסית. המפתח הוא בחירה מדויקת של הנקודות שבהן יוצבו המלכודות כך שהעכברים או החולדות, חכמים ככל שיהיו, לא יצליחו להתחמק מהן. ניטור של פעילות המכרסמים והיכרות טובה איתם הם הבסיס לאסטרטגיה מיטבית. ישנן מלכודות שמחסלות במקום את המכרסמים וישנן גם מלכודות כלוב שמאפשרות ללוכד לשחרר את העכבר או החולדה בשטח פתוח הרחק מהבניין.

בחלק מהמקרים מומלצת פעולה משולבת – למשל ריסוס של בורות הביוב והצבת מלכודות במקומות שאליהם מגיעים המכרסמים.

למה חשוב לפעול באופן מקצועי נגד המכרסמים?

בבניין שמסתובבים בו עכברים וחולדות הדיירים לא בטוחים. אמנם מדובר בבעלי חיים קטנים – ובפרט העכבר שאורכו בדרך כלל בסך הכל 7-8 ס"מ – אבל מעבר לתחושה הלא נעימה, ישנם גם כמה סיכונים משמעותיים. חולדות עלולות לנשוך כשהן מרגישות מאוימות, ואילו עכברים עלולים להעביר מחלות כולל כאלה מסוכנות כמו עכברת (לפטוספירוזיס). הדברת עכברים או הדברת חולדות בבניין מאפשרת לכם לחיות בשקט ובבטחה, בלי לחשוש ממפגשים לא נעימים ולא רצויים עם מכרסמים.יש לכם עכברים וחולדות בבניין? הזמינו את הלוכד – לכידת עכברים מקצועית

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!