למה צריך לשים לב כשבונים בריכת שחייה בבניין משותף?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

מי לא היה רוצה להתעורר בבוקר ולצאת לשחייה מרעננת בבריכה מבלי להזיז את האוטו? בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים לקומפלקס שיש בו בריכת שחייה או בונים בהתאם להיתרים בריכה משותפת לדיירי הבניין. בריכה מעלה משמעותית את ערך הנכס וכמובן משדרגת את איכות החיים – פנאי וכושר.
לפני שבונים בריכת שחייה בבניין משותף חשוב להקפיד על תכנון הבריכה בהתאם לתקנות, לשים דגש על בטיחות, ניקיון וחימום הבריכה.
לפניכם מספר דגשים בעת בניית בריכת שחייה וכמובן שחשוב לפנות למומחים לניהול הפרויקט והפיכת החזון למציאות:

בניית בריכה במקום הנכון על פי התקנות


חשוב להתייעץ עם המומחים בתחום על מנת לבחון היכן לשלב את הבריכה האם באזור חיצוני וזו תהיה בריכה פתוחה או באזור פנימי, לפי השטח העומד והבריכה תהיה בחלל סגור ופרטי יותר. יש לבדוק האם בניית הבריכה באה על חשבון שטח אחר כמו למשל, אזורים של דשא או יש לבצע שיפוץ מאסיבי בנוסף לבניית הבריכה על מנת להתאים חלקים בבניין לבריכה וכמה זה עשוי לעלות כאשר משקללים את כל המרכיבים ביחד.
לרוב מגבשים תקנון הכולל את כל הדרישות על פי חוק ויש גם לוודא שהדיירים חותמים על העסקה ומבינים במה היא כרוכה מבחינת משך זמן הבנייה והוצאות על תחזוקה וגם כללי התנהגות בבריכה כמו למשל, כמה אורחים מבחוץ יכולים להגיע וכדומה. יועץ בטיחות יוכל כמובן לדאוג לשרטוט ההנחיות על פי חוק בכל מה שנוגע לעמידות הבריכה בתקנות הנוגעות לבטיחות וכן מהו הביטוח הנדרש לבריכה וכולי. בנוסף, יש להחליט איזו חברת ניהול תנהל את נושא הניקיון והתחזוקה ומהי התוספת לחברת ניהול המחזיקה את הפרויקט כאשר יש צורך לתחזק גם בריכה.

בריכה חמה כל ימות השנה


בריכה חיצונית היא לא בהכרח בריכה עונתית. כיום קיימים פתרונות של חימום סולארי של בריכות המאפשרים לחמם את המים כך שיהיו חמים ונעימים כל ימות השנה. חימום הבריכה מתבצע באמצעות אנרגית השמש ומשאבת חום הממירה את אנרגית השמש לחום כאשר מדובר בפעילות ללא מעורבות יד אדם שנחשבת לחסכונית ואמינה במיוחד ללא שימוש בדלקים יקרים או מזהמים וניתן גם לחמם את הבריכה לטמפרטורות גבוהות במיוחד ואפילו להתקין משאבת חום מושתקת למיקומים בהם מעוניינים לשמור על רמת רעש נמוכה.
ניתן להתאים משאבת חום לבריכות בכל הגדלים ומכל הסוגים כאשר לרוב החימום בבריכות משותפות יגיע לטמפרטורה של 28-30 מעלות צלזיוס וכך ניתן ליהנות מהבריכה בלי קשר לתנאי מזג האוויר.

נקייה ומוכנה לשחייה


כאשר מדובר בבריכה בבניין משותף ולא בריכה פרטית לכל בית עולה החשיבות של שמירה על כללי היגיינה בכניסה וביציאה מהבריכה, כך שחשוב לתכנן מקלחות צמודות לבריכה. כמו כן, יש צורך לשמור על הניקיון למניעת התפשטות חיידקים בבריכה ושמירה על מים צלולים. חשוב לבחון מי יבצע את הניקיון בפועל ובאיזו תדירות ולצייד את הבריכה גם באלמנטים שיכולים לשמור עליה לאורך המזן כמו, סינון וטיהור מים, סקימר שואב ולנסות לכסות אותה בכיסוי בריכה ייעודי המותאם לגודלה ואטום כאשר היא אינה בשימוש, לפני פתיחת הבריכה ועם סיום הפעילות בבריכה במידה והיא אינה זמינה לדיירים 24/7, לפי המדיניות שהגדירו בבניין. כמובן שחשוב לבצע על פי התקנות דגימות של מי הבריכה ובמידה והתגלו מזיקים למיניהם לטפל בהקדם בדרכים היעילות ביותר.

אל תוותרו על חימום וניקיון הבריכה ופנו לחברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית, שתוכל לסייע לכם בניהול ותחזוקת הבריכה המשותפת לאורך זמן.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!