צילום freepik

מה זה חיפוי קירות?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בניית מבנה, כל מבנה, מתבצעת בשני שלבים מרכזיים: שלב השלד ושלב הגמר. בסיום שלב השלד מתקבל מבנה בטון עירום בעל התצורה הכללית הסופית של המבנה. בשלב זה, שלב הגמר, מבוצעת "הלבשה" של השלד באמצעות ריצוף, טיח, כלים סניטריים, ארונות מטבח, חלונות, דלתות, צבע וכדומה. אחד מרכיבי הגמר הללו הוא חיפוי קירות ובשורות הבאות נסביר מה זה חיפוי קירות בדיוק ומהם שני סוגי החיפוי המרכזיים.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מאמר אורח של אתר https://enterdor.co.il/ 

אז מה זה בדיוק חיפוי קירות?

ככלל, חיפוי הוא רכיב נפרד מן הקיר, שמוצמד אליו ולמעשה מכסה את שטח הפנים שלו. חיפוי לקיר הוא אמצעי חשוב שקיים בכל בית ומיועד לשרת מספר מטרות: איטום, הגנה על הקיר מפני לחות ורטיבות וכמובן אסתטיקה. החיפוי לקיר יכול להגיע במגוון רחב של עיצובים ומפרטים טכניים ויכול להיות עשוי ממגוון חומרי גלם לרבות שיש, אבן, עץ, אלומיניום ואפילו זכוכית. גם טיח וצבע נחשבים לסוג של חיפוי קיר, אם כי זהו החיפוי הבסיסי והראשוני ביותר ולכן לא נהוג להתייחס אליהם ככאלה. כפי שנסביר להלן, ישנם שני סוגים מרכזיים של חיפוי קירות: חיפוי חיצוני וחיפוי פנימי. בשני המקרים משרת החיפוי מטרות דומות פחות או יותר, אם כי בכל מקרה ניתן הדגש על מטרה אחרת.

חיפוי קירות חיצוני

חיפוי קירות חיצוני הוא חיפוי המיושם על גבי צידם החיצוני של קירות מעטפת המבנה. חיפוי זה עשוי בדרך כלל מאבן או שיש, אם כי בעשורים האחרונים הורחב גם השימוש בחיפוי חוץ אלומיניום, בעיקר במגדלי משרדים אך לא רק וכן בחיפוי עץ, שהבחירה בו היא בעיקרה בחירה עיצובית ואסתטית. חיפוי קירות חיצוני מיועד בעיקר לספק לנו שכבת איטום למבנה, ליצור בידוד אקוסטי ותרמי, להגן על קירות השלד מפני פגעי מזג האוויר לרבות קרינת שמש ישירה, גשם, לחות ואפילו רוחות וכמובן להגדיר את האסתטיקה של חזיתות המבנה.

חיפוי קירות פנימיים

חיפוי פנים הוא חיפוי המיושם על גבי קירות בתוך חלל הפנים של המבנה. חיפוי כזה אפשר למצוא בכל מבנה, בחדרים הרטובים כמו חדר המטבח, חדר האמבטיה וחדר השירותים. במקרים אלה מיועד החיפוי, שעשוי בדרך כלל קרמיקה, להגן על קירות השלד מפני הרטיבות והלחות הגבוהה השוררת בחדרים אלה. יחד עם זאת, חיפוי פנים יכול לשרת גם מטרות אסתטיות ובמקרים רבים נעשה בו שימוש בתהליכי עיצוב פנים. חיפוי אסתטי כזה מוצע היום במגוון רחב של פורמטים לרבות חיפוי עץ, חיפוי זכוכית, חיפוי בריקים, חיפוי אבן, חיפוי בטון, חיפוי גבס וחיפוי אלומיניום. חיפוי פנים יכול להוסיף המון לעיצוב חלל הפנים, אם כי השימוש בו צריך להתבצע בשום שכל ובהתאמה לעקרונות העיצוב המקצועיים, על מנת להימנע מפגיעה באווירה ובאסתטיקה הכוללת של המבנה. ראוי לציין שגם חיפוי פנים תורם את תרומתו לבידוד תרמי ואקוסטי ולעיתים נודע בדיוק למטרה זו.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!