מה זה משכנתא לעסקים?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

פשוט מאוד, בכמה מילים, הרי שהרעיון מאחורי משכנתא לעסקים הוא לעזור ליזמים ובעלי עסקים לרכוש נדל"ן, ממש כמו במשכנתא לדירה. ההבדל הוא שהרכישה נועדה לנדל"ן המוגדר מסחרי, ולא נדל"ן לצורך מגורים. נכסים כגון חנויות, משרדים, מפעלים ושאר חללים מסחריים נכנסים לקטגוריה זו, ומי שמחפש לרכוש נדל"ן מסוג זה נכנס לקטגוריה אחרת של משכנתאות, ולתמחור ותנאים שונים ממי שלוקח משכנתא לדירה.

במאמר קצר זה נלמד ונבין על ההבדלים בין המשכנתאות, היתרונות והחסרונות של המשכנתא הזו, ופרטים כמו מה הבנק עושה, הריביות, התשלומים וכיו"ב, או בקיצור, מה שאתם, כרוכשים פוטנציאלים לנדל"ן עסקי, צריכים לדעת לפני מעשה.

 

משכנתא לעסקים – הפרטים הקטנים

לא מדובר בכוכבית או באותיות הקטנות, אלא פשוט באותם פרטים קטנים שמרכיבים את ההלוואה ואת הדרך אליה, הפרטים שאתם צריכים לדעת.

  • יתרון המשכנתא – נתחיל בחיובי, ביתרון המובהק שמוביל הרבה מאוד מהאנשים לבחור לרכוש במקום לשכור, וזה שהם יכולים לשלם את התשלום החודשי שלהם במקום כשכירות, כתשלום משכנתא, ולהפוך עם הזמן לבעלים המלאים של הנכס. זה, בסופו של דבר, הרעיון העיקרי והיתרון המרכזי גם יחד.
  • כיצד זה נעשה – בגדול, תהליך קבלת משכנתא לעסקים הוא דומה למדי לתהליך קבלת משכנתא לצרכי מגורים, ובשורה התחתונה אתם צריכים להוכיח יכולת החזר חודשית, ולהביא מספיק הון אישי כדי שהבנק יחשב כי משתלם לו להלוות לכם את השאר.
  • החסרונות – שלא כמו ברכישת דירה, כאן מס הרכישה גבוה למדי, וזה דבר שיש לקחת בחשבון בתחשיב שלכם. נכון לכתיבת שורות אלו, מס הרכישה בנדל"ן מסחרי עומד על בין 5%-6%, וזה יכול להשתנות בהמשך. בנוסף, הריבית על ההחזר החודשי תהיה גבוהה יותר ברכישת נדל"ן מסחרי, וזאת מכיוון שהבנק רואה בנכסים מסחריים כנכסים מסוכנים יותר מאשר נכסים לצורך מגורים, והוא מבטח את עצמו על ידי ריביות גבוהות.
  • אישור מורכב יותר – שלא כמו אצל שכירים, שם מדובר בתלושי משכורת קבועים, מה שמפשט מאות את התהליך, הרי שהניירת שהבנק ידרוש בשביל לבחון את הבקשה למשכנתא לעסק תכלול את המצב הכלכלי של העסק נכון להיום. אם אתם צפויים לזינוק ברווחים, צמיחה כלכלית, או מצפים לשינוי משמעותי בעסק מסיבות שונות, הבנק לא רואה זאת, ומתייחס למצב כפי שהוא כיום בלבד.

 

משכנתא לעסקים או הלוואה עסקית?

בסופו של דבר, הרי שמשכנתא היא הלוואה, ולעיתים קרובות יהיה קל הרבה יותר לקבל הלוואה לעסק מאשר משכנתא. ההבדלים הם משמעותיים, לעיתים משמעותיים עד מאוד, שכן המשכנתא נחשבת להלוואה נוחה יותר מהלוואה קונבנציונאלית, שאינה לצרכי נדל"ן.

ההצהרה האחרונה היא רלוונטית בעיקר למשכנתא לצרכי מגורים, אבל לא רק. הבנק יכול לתת תנאים יותר בהלוואה מסוג משכנתא, שכן הערבונות שהוא מקבל הם בעלי ערך רב. מעבר לאישורים הרגילים של יכולת החזר, אשראי נקי וכיו"ב, הרי שהבנק מקבל את הנכס המשועבד, כך שיש בידיו את היכולת לממש את הנכס במכירה בעת הצורך, ולכן לרוב תנאי הלוואה למשכנתא יהיו טובים יותר מהלוואה עסקית ממוצעת.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!