מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה עם חברה לאחזקת מבנים?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

ישראל של שנת 2020 היא מדינה בה בונים גורדי שחקים ובניינים גבוהים אשר מספקים פתרון לצפיפות האוכלוסייה בערים בישראל. משום ריבוי הדיירים והמשרדים בבניינים אלו, אחזקתו של כל מבנה מחייבת הוצאה של זמן רב ואנרגיה רבה. משום שרובינו עובדים ומנהלים שגרה עמוסה ומשום שאיננו מומחים בכל הקשור אל אחזקת מבנה, רוב דיירי המבנים שוכרים את שירותיהן של חברות ניהול ואחזקת מבנים. במאמר זה נספק לכם מידע באשר לאותן נקודות חשובות אותן יש לבדוק וזאת טרם החתימה על חוזה עם חברת אחזקת מבנים. הבה נתחיל..

אחזקת מבנים – מה זה אומר?

ראשית כל, חשוב לנו להבהיר שנכון להיום חברות ניהול ואחזקה רבות מספקות שירותי אחזקת מבנים גדולים וקטנים, שכן ניהול ואחזקתו של מבנה הינה "משרה מלאה" המחייבת מקצועיות ועמידה בזמנים ואין זה משנה אם מדובר על בניין של 20 משפחות או בניין בו מתגוררות 200 משפחות. בכל בניין יש לדאוג לתחזוקה שוטפת. חברות אחזקת מבנים מבטיחות תחזוקה שוטפת ומהירה שתוצאותיה הן בניין שמיש, מצוחצח ובעל מראה מעוצב ומרשים. שירות אחזקת מבנים של חברת ניהול כולל לרוב ניקוי של כל המרחבים המשותפים בבניין, תחזוקת מעליות, טיפול מהיר בכל תקלה שמתרחשת במבנה, תחזוקה של מערכות  כיבוי אש, מעליות, אוורור ומיזוג, משאבות, תחזוקת מערכת המצלמות והאינטרקום, שירותי ניקיון ובחלק מהבניינים ופעמים גם שירותי שמירה.

לפני חתימה – מה חשוב לבדוק?

  • אמינות ומקצועיות – חשוב לוודא שבחרתם בחברת אחזקת מבנים שפועלת על פי חוק וחברה בעלת מוניטין מוצלח וזאת משום ההתנהלות המקצועית שלה והצוות המקצועי שעובד בה ופותר בעיות במבנה במהירות.
  • חוזה התקשרות – תמיד יש לוודא שהחברה מסכימה לחתום אתכם על חוזה התקשרות ברור ומפורט. אף פעם אל תסכימו להסכם בעל פה וזאת תמורת עלות נמוכה יותר של שירותי התחזוקה.
  • התקשרות לשנה – מומלץ להתחיל בחתימה על חוזה לשנה ובהתאם לשביעות רצונכם לחתום על תקופה נוספת. תמיד יש לוודא שאין סעיף התחדשות אוטומטי בחוזה עליו אתם חותמים.
  • פירוט של מפרט טכני – תמיד יש לוודא שהחוזה כולל פירוט של כל הקשור אל מסלול התשלום שבחרתם בחברה, פירוט של ימי ביצוע העבודה ושעות ביצוע העבודה. פירוט של כל הפעולות אליהן התחייבה החברה, על מה החברה אחראית ועל מה דיירי הבניין. קחו בחשבון שחברת האחזקה תטפל רק במה שרשום בחוזה ולא מעבר לכך. כל שאר הדברים יהיו בתוספת של עלות נוספת.
  • ביטוחים – תמיד יש לוודא שהחברה מבטחת את עובדיה ואחראית על כל נזק שנגרם לבניין משום פעולות התחזוקה. הביטוחים החשובים הם ביטוח צד ג', ביטוח מבנה וביטוח מעבידים.
  • צוות מקצועי – תמיד יש לוודא שכוח האדם אותו מציעה החברה הוא כוח אדם איכותי ובעל ניסיון בכל הקשור אל תחזוקת מבנים.

בהצלחה!

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!