מילת המפתח בתכנון שיפוץ דירה היא הזמנת קונסטרוקטור

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

הצעד הראשון שחייבים לבצע בעלי נכסים המעוניינים לבצע שיפוץ בביתם הוא הזמנת קונסטרוקטור מיומן ומנוסה, כיוון שעל פי הקביעה שלו תקום או תיפול כל החלטה לגבי מהות השיפוץ.

תפקידו של הקונסטרוקטור

הקונסטרוקטור הוא מהנדס בניין הבוחן את מצב הנכס באופן רוחבי ובודק לעומק כל בקשה של בעלי הנכס.

ברוב המקרים כשמתכננים שיפוץ, המגמה היא להרחיב שטחים מסוימים בתוך הבית כדי ליצור נוחות מקסימלית. הגדלת שטח של חדר ילדים על חשבון חדר אחר, הרחבת שטחו של הסלון, המטבח או חדר הרחצה.

כל בקשה כזו נבחנת תוך בדיקה מעמיקה של התוכנית האדריכלית וההנדסית של הבניין כולו כדי לוודא שהריסת קיר מסוים או בניית קיר אחר לא יגרמו נזק ליסודות וליציבות של הדירות האחרות והמבנה כולו.

בהתאם לתוצאות הבדיקה, הקונסטרוקטור מאשר בכתב או לא מאשר לבצע את הפעולה שביקש בעל הנכס.

בריכת שחייה על הגג

בעלי פנטהאוזים רבים מעוניינים להקים בריכת שחייה או ג'קוזי על הגג כדי ליהנות מהשהייה בהם. קונסטרוקטור המגיע למקום בודק את עמידותם של היסודות את כמות הבטון והברזל שהוכנסה בהם כדי לחשב את יכולת העמסת ציוד כבד על הגג.

מרפסות תלויות

כל בריכת שחייה היא בעלת קיבולת של כמות גדולה של מים בהתאם לגודלה. ככל שהנפח גבוה יותר כך היא מכילה כמות גדולה יותר של מים. מעבר לכך קיים גם המשקל של מבנה הבריכה עצמו שגם הוא די כבד. השאלה היא אם היסודות של המבנה הספציפי איתנים מספיק כדי להחזיק זאת. אם קיימת בעיה של עמידות, יש לוותר על חלום בריכת השחייה כדי שהמבנה לא יקרוס או לחילופין אפשר לחזק את יסודות הבנייה בהתאם לכתב כמויות שיעביר הקונסטרוקטור.

פיקוח של קונסטרוקטור

לאחר קבלת החלטות בנושא שיפוץ הבית בהתאם לאישורים שניתנו, שוכרים את שירותיו של הקונסטרוקטור המנוסה כדי שיבצע פיקוח וניהול של עבודת השיפוץ. המטרה היא לוודא שקבלני המשנה מבצעים את המוטל עליהם בדיוק לפי ההוראות תוך שימוש בחומרים שרשומים במפרט או חומרים שווי ערך שאושרו.

כל סטיה מהקביעה תגרור אחריה בקשה של הקונסטרוקטור לחזור על הפעולה תוך החלפת חומרי הבניין או לפרק את הפעולה ההנדסית שבוצעה שלא על פי התוכנית ובמקומה לבצע פעולה מדויקת ואחראית.

נושא הפיקוח הוא חשוב מאד כיוון שהקונסטרוקטור מקפיד על ביצוע עבודות הבנייה בהתאם לתקנים ועל פי הידע המקצועי רב השנים שלו. הוא מודע לסכנות השונות עקב שימוש בחומרים הלא נכונים או ביצוע פעולות שגויות.

המהנדס לא מאשר כל פעולה העלולה ליצור תרחישים מסוכנים או השלכות בעייתיות לטווח הרחוק כיוון שמדובר בנושא הקשור לחייהם של דיירי הבית והעוברים והשבים ולכן בנושאים הללו אין וויתורים, פשרות ואין עיגולים של פינות.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!