סקר עצים לפני היתר בנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

סקר עצים פעמים רבות נעשה על מנת לקבל היתר בנייה חוקי על שטח מסוים. בדרך כלל מי שמבצע סקר עצים הוא אגרונום, לו הידע והניסיון הדרושים על מנת להעריך את האדמה והעצים הצומחים עליה וכן אופן הפעולה הנדרש על מנת להכשיר את השטח המיועד עבור בנייה.

כמו באתר של אורי : https://www.oritrees.co.il

כל העבודות או הפעילויות העלולות להשפיע על עצים ציבוריים חייבות להתנהל בהתאם לתקנים ולדרישות המפורסמים בתקנות החוק של מדינת ישראל בדבר שימור עצים. על פי חוק, אין לגזום או לכרות עצים ללא אישור בכתב מאת פקיד היערות הרלוונטי.

מהו סקר עצים כתנאי לקבלת היתר בנייה?

על פי החוק במדינת ישראל, כל שטח המיועד עבור בנייה צריך לעמוד בדרישות מסוימות וזאת על מנת להגן על הטבע והסביבה ככל הניתן. הדרישות עבור יישום תכניות בנייה על שטח יכללו בין היתר הנחיות לשימור עצים תוך כדי מזעור נזקים סביבתיים.

נדרשת השלמה ואישור הבקשה לתוכנית שימור עצים לפני שניתן להוציא היתר בנייה לפרויקט פיתוח כולל, לרבות כל נכס משופר או לא משופר מעשה ידי אדם כולל אך לא מוגבל לבנייה, תוספת או החלפה של מבנים, חפירה, מילוי, דרג, ריצוף, השקייה תת קרקעית או עבודות שירות בתחומי הנכס.

דרישות סקרי עצים בנושא הרשאה לבנייה:

1. אישור עבור בקשת תוכנית שימור עצים 

2. אישור תוכנית פעולה עבור כל עץ

3. סידורי גדרות עץ ואבטחה מאושרים 

4. תוכנית סקר עצים בפועל ותוכנית פעולה עבור כל עץ 

5. הודעה ציבורית לבעלי נכסים סמוכים עם רשימת כתובות

6. דמי היתר בניה – תשלום דמי ביקורת עבור תוכנית שימור עצים ציבוריים

סקר עצים חייב להתבצע על פי הקריטריונים הבאים:

  • לא תתאפשר פעילות בנייה, תנועה ו/או הצבת ציוד או אחסון חומר או שלל בתוך אזורי השורש הקריטיים של עצים מוגנים או משמעותיים, אלא אם כן יוצגו בתכנית שימור מאושרת.
  • גדרות עץ, סחף, ובטחון יותקנו ויתוחזקו לאורך כל הליך הבנייה עבור שימור עצים מוגנים, צמודים, עצים משמעותיים ומשופעים. גדר עצים לא מוגנים צריכה להישאר במקומה לאורך כל הבנייה, אלא כאשר יש צורך בגישה ישירה. 
  • לפני הכניסה לאזור שורש קריטי, יש  להודיע ליועץ היערות. כל גדרות העץ, הסחף והבטחון הנדרשים חייבים להישאר במקום עד למועד הדירוג הסופי וניתן להסיר אותם רק לאחר בדיקה ואישור של יועץ או אגרונום מוסמך.
  • הקבלן/אגרונום יהיה אחראי לנקוט אמצעים למזעור נזק לגפיים, לגזעי עצים ולשורשי עצים הנמצאים בשטח אדמה מסוים. 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!