צילום:freepik

סקר עצים לפני היתר בנייה

סקר עצים פעמים רבות נעשה על מנת לקבל היתר בנייה חוקי על שטח מסוים. בדרך כלל מי שמבצע סקר עצים הוא אגרונום, לו הידע והניסיון הדרושים על מנת להעריך את האדמה והעצים הצומחים עליה וכן אופן הפעולה הנדרש על מנת להכשיר את השטח המיועד עבור בנייה.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כמו באתר של אורי : https://www.oritrees.co.il

כל העבודות או הפעילויות העלולות להשפיע על עצים ציבוריים חייבות להתנהל בהתאם לתקנים ולדרישות המפורסמים בתקנות החוק של מדינת ישראל בדבר שימור עצים. על פי חוק, אין לגזום או לכרות עצים ללא אישור בכתב מאת פקיד היערות הרלוונטי.

מהו סקר עצים כתנאי לקבלת היתר בנייה?

על פי החוק במדינת ישראל, כל שטח המיועד עבור בנייה צריך לעמוד בדרישות מסוימות וזאת על מנת להגן על הטבע והסביבה ככל הניתן. הדרישות עבור יישום תכניות בנייה על שטח יכללו בין היתר הנחיות לשימור עצים תוך כדי מזעור נזקים סביבתיים.

נדרשת השלמה ואישור הבקשה לתוכנית שימור עצים לפני שניתן להוציא היתר בנייה לפרויקט פיתוח כולל, לרבות כל נכס משופר או לא משופר מעשה ידי אדם כולל אך לא מוגבל לבנייה, תוספת או החלפה של מבנים, חפירה, מילוי, דרג, ריצוף, השקייה תת קרקעית או עבודות שירות בתחומי הנכס.

דרישות סקרי עצים בנושא הרשאה לבנייה:

1. אישור עבור בקשת תוכנית שימור עצים 

2. אישור תוכנית פעולה עבור כל עץ

3. סידורי גדרות עץ ואבטחה מאושרים 

4. תוכנית סקר עצים בפועל ותוכנית פעולה עבור כל עץ 

5. הודעה ציבורית לבעלי נכסים סמוכים עם רשימת כתובות

6. דמי היתר בניה – תשלום דמי ביקורת עבור תוכנית שימור עצים ציבוריים

סקר עצים חייב להתבצע על פי הקריטריונים הבאים:

  • לא תתאפשר פעילות בנייה, תנועה ו/או הצבת ציוד או אחסון חומר או שלל בתוך אזורי השורש הקריטיים של עצים מוגנים או משמעותיים, אלא אם כן יוצגו בתכנית שימור מאושרת.
  • גדרות עץ, סחף, ובטחון יותקנו ויתוחזקו לאורך כל הליך הבנייה עבור שימור עצים מוגנים, צמודים, עצים משמעותיים ומשופעים. גדר עצים לא מוגנים צריכה להישאר במקומה לאורך כל הבנייה, אלא כאשר יש צורך בגישה ישירה. 
  • לפני הכניסה לאזור שורש קריטי, יש  להודיע ליועץ היערות. כל גדרות העץ, הסחף והבטחון הנדרשים חייבים להישאר במקום עד למועד הדירוג הסופי וניתן להסיר אותם רק לאחר בדיקה ואישור של יועץ או אגרונום מוסמך.
  • הקבלן/אגרונום יהיה אחראי לנקוט אמצעים למזעור נזק לגפיים, לגזעי עצים ולשורשי עצים הנמצאים בשטח אדמה מסוים. 

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

חברת פינוי פסולת

אם אתם מתמודדים ביום בפעם הראשונה עם שיפוץ בבית או בבניין שבו אתם חיים, ברור מדוע תרצו לעשות את הכול על הצד הטוב ביותר. יחד

קרא עוד »

אודות

אנו מציעים לכם חיסכון כספי בניהול הבניין המשותף לחברתנו ניסיון של 10+ שנים בשליווי בניינים משותפים וחיסכון כספי של עשרות אחוזים. אנו מתמחים בחיסכון עלויות בתחום הביטוח של הבניין המשותף שלכם, עלויות חברת הניהול, חיסכון בעלויות חיטוי מאגרי המים שלכם, חיסכון בעלויות חברת הניקיון, חיסכון בעלויות חברת המעליות ועד . פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות

צרו קשר למידע נוסף

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!