על סוגי עבודות בתחום הבניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

כאשר אנחנו מסיימים את השירות הצבאי שלנו אנחנו צריכים לבחור לעצמנו מקצוע בו נרצה לעבוד. בשוק העבודה יש הרבה מקצועות שונים. אחד מענפי התעסוקה המגוונים ביותר בשוק העבודה הוא ענף הבנייה. בתחום הבנייה יש הרבה עבודות שונות מעבודות של תכנון המבנים (אדריכלים, מהנדסים) ועד עבודות של בניית הבניינים עצמם (רצף, בנאי, קבלן, חשמלאי, אינסטלטור). אחד מהתחומים החדשים יותר בתחום הבנייה הוא תחום השיווק וההקמה של בניינים – תחום מעניין מאוד וייחודי שאנשים רבים בוחרים לעבוד בו.

למה כדאי לעבוד בתחום הבנייה?

אם אנחנו רוצים לעבוד בתחום הבנייה, אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים לעבוד כבנאים, כמהנדסים או אולי כיזמים בתחום הבנייה. אם אנחנו רוצים להיות יזמים בתחום זה אנחנו חייבים ללמוד את המקצוע. אף אחד לא נולד עם הכישרון הטבעי להיות יזם נדל"ן או בנייה ובשביל להיכנס לתחום הדבר הכי חכם שאנחנו יכולים לעשות זה להשתתף במסגרת של קורס יזמות. בקורס זה נלמד את יסודות המקצוע ונלמד איך נוכל להשיג בו עבודה.

קורס זה מתאים מאוד לאנשים שיש להם תואר קודם כמו למשל תואר באדריכלות, תואר בכלכלה או תואר בעריכת דין והם מחפשים כלי נוסף לארגז הכלים המקצועי שלהם. למעשה, בשביל להיות יזם נדל"ן מצליח אנחנו לא חייבים שיהיה לנו תואר ראשון או שני. 

איך לימודי קבלנות יקדמו אותנו בתחום הבנייה?

עוד תחום שאפשר ללמוד אותו במקצועות הבנייה הוא לימודי קבלנות. כיום בשביל לעבוד כקבלן מורשה בבניין ושיפוצים הקבלן חייב להוציא רישיון ממשרד העבודה. בשביל שנוכל להיות קבלנים מורשים אנחנו נדרשים ללמוד מאות שעות בקורסים מקצועיים של משרד העבודה. ללא רישיון זה יכול להיות לנו קשה מאוד למצוא עבודה בתחום. לקבלנים מורשים קל יותר למצוא לקוחות פרטיים. 

מה כדאי לנו ללמוד אם אנחנו רוצים לעבוד בתחום הבנייה?

אם אנחנו אוהבים את תחום הבנייה ואנחנו רוצים לעבוד בו כמקצוע לכל החיים, כדאי לנו ללמוד מקצוע הקשור אליו. עלינו להחליט האם אנחנו רוצים ללמוד מקצוע שכרוך בתואר כמו למשל לימודי הנדסה או הנדסאי, או האם אנחנו רוצים ללמוד מקצוע שעיקרו עבודת כפיים (למשל רצף או אינסטלטור). חשוב שנהיה מודעים ליכולות האישיות שלנו ולמה שמעניין אותנו באופן אישי כאשר אנחנו באים לבחור מה נלמד.

 

בסופו של דבר, לימודים מקצועיים בתחום ענף הבניה יכולים לאפשר לנו להתקדם מאוד מבחינה אישית ומבחינת הקריירה שלנו. העבודה בענף הבנייה יכולה לאפשר לנו ליהנות ממקצוע איכותי ומכניס מאוד שישתלם לנו לעבוד בו לאורך שנים רבות. אנחנו יכולים לבחור אם אנחנו רוצים להיות עצמאיים בתחום או שכירים וחשוב מאוד שנקפיד לעבוד אך ורק עם ביטוח מסודר שיגן עלינו במקרה חס וחלילה שנהיה מעורבים בתאונת עבודה.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!