המדריך לשיפוץ בניין חיצוני

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

שיפוץ בניין חיצוני

כולנו רוצים לגור בבניין יפה, בניין שנראה טוב מבחינה אסתטית ולא פחות חשוב, בניין שבטוח לעבור לידו ולגור בתוכו. אנו עדים למאות בניינים בישראל אשר זקוקים מדי שנה לשיפוץ בניין חיצוני.

כחלק מאותו שיפוץ הרבה פעמים יש צורך אך ורק בחיזוק ועיבוי העמודים אשר עליהם הבניין ניצב, אך יש גם בניינים שדורשים הרבה יותר מזה כמו למשל שיפוץ של החזית כולה, החלפה של דלת הכניסה, שיפוץ הלובה, החלפת המרזב, שיקום וחידוש חדר המדרגות ועוד.

העניין הוא, שלפעמים הרבה פעמים אין רוב לתהליכים כאלה או שנדרש לשכנע את דיירי הבניין שיסכימו כדי שניתן יהיה לגייס קבלן ולצאת הלאה עם תהליך שיפוץ בניין חיצוני או שילוב בין שיפוץ חיצוני לפנימי. אז נכון, לשפץ בניין זה לא עניין של מה בכך.

זה דורש לא מעט, הרבה בלאגן, לא מעט לכלוך ואבק, אבל בסופו של תהליך מדובר בשינוי איכות החיים ובתרומה להעלאת ערך הנכסים בבניין. מה גם שפעמים רבות אין ברירה לבצע שיפוץ מבחינה בטיחותית.

איך מחליטים על שיפוץ בניין חיצוני?

כדי שהשיפוץ אכן ייצא לפועל, חייבים לקיים אסיפה של הדיירים ובראשה נציגות הוועד. במהלך הישיבה ניתן יהיה להגיע להסכמה לגבי אילו פעולות מבצעים בשיפוץ, זאת במידה ואכן יש רוב של 66% להוציא את השיפוץ לפועל. הרבה פעמים הדיירים נדרשים לשלם כסף נוסף פרט לתשלומים החודשיים של וועד הבית ולכן נדרש כאן רוב.

אילו עבודות השיפוץ כולל?

ובכן, זה מאוד תלוי אם מחליטים לבצע שיפוץ בניין חלקי או מלא. בשיפוץ חלקי לרוב מבצעים צביעה וחידוש של חדר המדרגות, עבודות זיפות ואיטום, חידוש הגינה, החלפת הדלת בלובי וכדומה. לעומת זאת, שיפוץ כולל הוא שיפוץ חיצוני של הבניין בו מבצעים גם לפעמים חיזוק של העמודים, טיפול בבעיות קורוזיה, החלפת האספלט, שדרוג הגינה ועוד פעולות הקשורות לחלק החיצוני של הבניין ולא רק הפנימי.

איך בוחרים קבלן שיפוצים לשיפוץ בניין חיצוני?

ובכן, בראש ובראשונה, עלינו להתרשם ממספר קבלנים במקביל ולהתייחס לקריטריונים ומאפיינים כמו רמת ניסיון ומקצועיות, סוג ההתמחות בעבודות השיפוץ, סוג החומרים איתם הקבלנים עובדים, זמינות, בטיחות, כמות הפועלים וכמובן מחיר.

לרוב קבלני שיפוצים דורשים סוג של מקדמה ויש לוודא שהיא הגיונית בהשוואה לסכום כולו. בנוסף, לפני שבוחרים קבלן, יש לוודא שהשיפוץ כולו מלווה בפיקוח של מהנדס מומחה ולראות שיש חוזה עבודה חתום המוסכם על שני הצדדים. הרבה פעמים מתגלים ליקויים אחרי השיפוץ, לכן חשוב לוודא שהקבלן לוקח אחריות ומבצע תיקונים לליקויים הללו באופן מלא ונותן גם אחריות, לפחות לשנה אחת.

חשיבות חומרי העבודה בשיפוץ בניין חיצוני

אחד הדברים הכי חשובים אותם יש לבדוק ולוודא עוד לפני שמתחייבים לעבודה מול קבלן כזה או אחר הוא החומרים איתם הקבלן עושה שימוש. יש לוודא שמדובר בחומרים העמידים בפני מזג אוויר ותהליכי שחיקה טבעיים. בנוסף, יש לבדוק את רמת הגימור בהתאם לחומרים שנבחרו. דבר נוסף שיש לשים לאיו לב הוא כל נושא התקנים.

לסיכום, עבודת שיפוץ בניין חיצוני איננה עניין של מה בכך. היא דורשת היערכות מוקדמת, הבנה בתחום, התארגנות של כל הדיירים ובחירת קבלן מקצועי שיסייע לנו בתהליך.

כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את השיפוץ בשלום:

  1. הכינו את כל הדיירים מראש ועדכנו כי מדובר רק בתקופה, אך התוצאה תהיה שווה את זה
  2. שתפו את הדיירים באיך הבניין ייראה לאחר השיפוץ
  3. וודא שהקבלן עומד בלוח הזמנים לאורך כל השיפוץ

מעוניינים לשמוע עוד על שיפוץ בניין חיצוני? חברת הכפתור האדום היא בין חברות השיפוצים המובילות בישראל. אנו נמצאים בקשר מתמיד עם קבלנים מנוסים ברמת מקצועיות גבוהה אשר עושים שימוש בחומרים איכותיים במטרה להבטיח אורח חיים לבניין ואיכות חיים לדיירים. כל הקבלנים אשר עובדים מולנו רשומים ברשם הקבלנים בישראל.

דרכנו לא רק תוכלו לייעל את עבודת השיפוץ, אלא גם לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. לפרטים נוספים אודות שיפוץ בניין חיצוני, צרו איתנו קשר דרך האתר ונשמח לסייע לכם בתהליך שלב אחר שלב. אנו מתחייבים לליווי הנדסי מלא לאורך כל הפרויקט. ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות ולצאת לדרך.

שיפוץ בניין חיצוני

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!