מPEXELS

תחזוקה נכונה של גינה בבניין משותף

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הגינה הצמודה לחזיתו של בניין משותף תורמת הרבה לאסתטיות המבנה ולאיכות החיים של הדיירים. עד כדי כך, שכיום החוק מחייב הוספת גינה משותפת לכל בניין לפני שיוכל לקבל טופס 4 מהרשות המקומית. אבל כמו כל דבר בעל ערך – במיוחד בבניין שאותו חולקים מספר רב של אנשים – גם גינה בבניין משותף דורשת מעט השקעה, תחזוקה ותשומת לב.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כך תטפלו בכל גינה בבניין משותף כך שכל הדיירים יוכלו ליהנות ממנה לאורך שנים:

שמרו על רצף

גינה היא למעשה יצור חי. לא רק הצמחים שבה, אלא מערכת ההשקיה, הניקוז וכו' זקוקים לניקוי, תיקונים ותשומת לב רציפה. ברור לכולם שהזנחה של גינה לתקופה ארוכה יכולה להרוס אותה כליל, אבל אפילו טיפול שאיננו רציף יכול לפתוח פתח להופעת מזיקים וטפילים, עשבים שוטים או חולשה של הצמחייה. תופעות אלו לפעמים קשות הרבה יותר לטיפול מאשר למניעה, ולכן מומלץ ביותר למנות איש מקצוע (או לפחות את אחד הדיירים) שיהיה עם אצבע על הדופק וידאג שכל הפעולות החשובות מתבצעות באופן שוטף.

כיסוח הדשא

מדשאות דשנות הן כר פורה להתרבות של מזיקים, חרקים וטפילים לא נעימים שונים. בין השאר, הדשא מספק מחסה לקרציות ופרעושים שישמחו לקפוץ על פרוותן של חיות המחמד של בעלי הבית ולגרום להם טרדות רבות ואפילו מחלות. את הסכנה הזו אפשר למזער בקלות רבה, פשוט על ידי קיצוץ תקופתי של הדשא שלא יאפשר לו להגיע לגובה רב מדי. לדשא יש תכונה שהוא מתחדש במהירות ובקלות, כך שהכיסוח לא פוגע בו ואפילו מעודד אותו לצמוח ולהתחדש.

גיזום והסרת ענפים יבשים

לעתים מופיעים ענפים מיותרים על השיחים והעצים בגינה שלנו. חלקים אלה של הצמח, שצמחו בזווית בעייתית או שאיבדו מהחיוניות שלהם מכל סיבה שהיא, למעשה מקשים על הצמח לגדול ולשגשג. הם מאלצים אותו לבזבז משאבים יקרים על ניסיון להחיות ולשקם את הענפים האבודים. גיזום מקצועי של ענפים מיותרים יכול לעזור לצמחים לחלק משאבים בצורה חכמה יותר, להשקיע בענפים ובעלים הקיימים ואף להצמיח חדשים.

גיזום ענפים גבוהים

עצים גבוהים יכולים לפעמים לצמוח בכיוונים בלתי צפויים ולהתפרש באופן שאיננו נוח או אפילו מסוכן. זה יכול להיות כל דבר, החל מענפים שמגיעים ישר עד חלון הדירה שלכם (מה שחוסם את הנוף וגם מאפשר לחולדות ונחשים לטפס עד אליכם) ועד סכנות חיים של ממש, כמו ענפים שמתקרבים לקווי חשמל או שמאבדים את חוזקם ועלולים להתמוטט ולפגוע ברכוש ובאנשים. חשוב לציין שגיזום בגובה חייב להיעשות אך ורק על ידי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה, בעל הציוד המתאים ותחת אמצעי הזהירות הנחוצים.

דישון תקופתי

מערכת ההשקיה מספקת לצמחים שלנו מים באופן יומיומי, אבל מה לגבי מזון? מרבית הצמחים זקוקים לדישון תקופתי של פעם או מספר פעמים בשנה, תלוי בסוג הצמח ובאופן הדישון. כיום אפשר להתקין בכל גינה בבניין משותף גם מערכת דישון ביחד עם מערכת ההשקיה האוטומטית. המערכת יודעת לתזמן את מועדי הדישון ולשחרר את החומר ביחד עם מי ההשקיה, כך שהאחריות שלנו תהיה רק לוודא שמיכל הדשן מלא.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!