תשריט בית משותף


מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לכל בית משותף בישראל ישנו תיק הכולל בתוכו את כל הרישומים המתייחסים אליו, ואשר מתויק במשרדי רשם המקרקעין של משרד המשפטים. אחד המסמכים החשובים בתיק זה הוא תשריט בית משותף. מהו אותו תשריט? מה הוא כולל ומתי צריך או אפשר לעשות בו שימוש? כל התשובות בשורות הבאות.

מהו תשריט בית משותף ומהם הנתונים המופיעים בו?

תשריט בית משותף הוא מסמך זיהוי של הבניין והוא כולל בתוכו את כל הפרטים לזיהוי הבניין בשטח ולזיהוי יחידות הרישום בו. בכלל זה, כולל התשריט את הגוש והחלקה של המבנה כולו ואת כתובתו המדויקת. בהמשך, כולל התשריט את הפרטים של כל אחת מיחידות הדיור במבנה, לרבות מספר דירה, קומה, שטח, מספר חדרים, מס' חלקת משנה של הדירה, מספר הדירה בתשריט, חלקה של כל יחידה בשטח המשותף וכן הלאה. לבסוף כמובן, מופיע תשריט של הבית המשותף, ובו מתואר המבנה בצורה גרפית. תשריט זה כולל שרטוט של המבנה כולו ביחס לרחוב בו הוא ממוקם, וכן שרטוטים של כל יחידות הדיור, כל אחת בנפרד.

היכן נמצא התשריט?

תשריט בית משותף הוא מסמך שאותו אפשר למצוא בתיק המבנה ברשם המקרקעין. כאשר אנו אומרים "רישום בטאבו" זוהי בדיוק הכוונה. רישום זה אינו כולל רק את עצם קיומו של המבנה בכתובת מסוימת, אלא כולל שורה ארוכה של מסמכים טכניים, חוקיים והנדסיים לגבי המבנה. את כל המסמכים הללו אפשר למצוא בתיק המבנה הנמצא במשרדי רישום המקרקעין במשרד המשפטים.

מתי עולה הצורך בתשריט בית משותף?

תשריט בית משותף הוא כאמור מסמך מפורט מאוד הכולל בתוכו את כל הפרטים אודות הבניין המשותף, הן כיחידה אחת והן עבור כל אחת מהדירות במבנה. המשמעות היא שבכל עת שבה מתעוררת מחלוקת או חוסר וודאות ביחס לאופן חלוקת הרכוש המשותף במבנה, ניתן לפנות לתשריט ולקבל את המידע המלא. כך למשל, כאשר רוצים לברר מהו חלקה של דירה מסוימת ברכוש המשותף או כאשר אחד מהדיירים במבנה טוען כי שטח מסוים שייך לו והוא רשאי לפלוש אליו או לבנות עליו, ניתן לפנות אל התשריט ולבדוק את הפרטים לאשורם. הפרטים המופיעים בתשריט הם הקובעים ועל פיהם יישק דבר.

כיצד ניתן להזמין תשריט בית משותף?

ככלל, נתוני מבנים משותפים בישראל הם נתונים החשופים לציבור וכל אדם יכול לצפות בהם. ישנם מקרים מסוימים בהם פרטים אלה עשויים להיות חסויים, אך מדובר במקרים מסוימים וספציפיים בלבד. בהתאם לכך, בכדי לעיין בתשריט יש לפנות לרשם המקרקעין ולהזמין את התשריט עבור המבנה בהתאם לכתובתו המדויקת ולנתוני הגוש והחלקה שלו. את ההזמנה ניתן לבצע גם באמצעות האינטרנט באתר רשם המקרקעין במשרד המשפטים.

תשריט בית משותף הוא מסמך משפטי  לכל דבר ועניין, שיפוץ בניין משותף ובכל מקרה בו מתעוררת מחלוקת ביחס לחלוקת המבנה וזכויות בעלי הדירות בו, ניתן לעיין בתשריט שייתן את התשובה.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

איתור נזילות

  מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! שם טלפון אזור שליחה נזילה בבית יכולה להסב נזק מהותי מאוד למבנה עצמו ואי

קרא עוד »

דלתות ברזל כמה עולה

  מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! שם טלפון אזור שליחה אם אתם חושבים על דלתות ברזל לבית שלכם, חשוב מאוד

קרא עוד »

אודות

אנו מציעים לכם חיסכון כספי בניהול הבניין המשותף לחברתנו ניסיון של 10+ שנים בשליווי בניינים משותפים וחיסכון כספי של עשרות אחוזים. אנו מתמחים בחיסכון עלויות בתחום הביטוח של הבניין המשותף שלכם, עלויות חברת הניהול, חיסכון בעלויות חיטוי מאגרי המים שלכם, חיסכון בעלויות חברת הניקיון, חיסכון בעלויות חברת המעליות ועד . פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות

צרו קשר למידע נוסף

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ