תמונה PEXELS

4 טיפים לתחזוקת הספה שלכם

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ספה היא מקום מרכזי ובולט בבית שרוב דיירי הבית מבלים עליה, ורכישה של ספה חדשה זה עניין מרגש המוסיף עניין דקורטיבי בבית ואף יוצר אווירה שונה. אך מיד עם רכישה של רהיט חדש באה גם האחריות לשמר אותו, אך איך מצליחים לתחזק רהיט כמו ספה מבלי לפגוע במראה שלה?

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

יש מספר דרכים לתחזק ספה, למשל רבים נוטים להניח ציפית על הספה כדי לשמר אותה ככל האפשר, מה שלעיתים הורס את מראה הספה אבל כן משמר אותה בטווח הארוך. פתרון הציפית הוא פתרון פרקטי, אך ברור כשמש שלא קניתם רק ספה נוחה, אלה גם אחת יפה שתתאים למראה הבית.

איך בכל זאת ניתן לתחזק ולשמור על הספה מבלי לשנות את המראה שלה? בדיוק בשביל זה ארבעה טיפים שיעזרו לכם לתחזק את הספה בטווח הארוך מבלי לשנות את מראה הספה:

איך לתחזק את הספה שלכם?

 1. מיקום
  הדבר הראשון שעושים כאשר קונים ספה הוא למקם אותה בבית. למיקום יש חשיבות גבוהה כי זה מה שישפיע על מראה הבית, אך עם זאת עלול לסכן את סוג הבד. לכן, כאשר בוחרים למקם את הספה, מומלץ לא למקם אותה באזור החשוף מידי לשמש מכיוון והספה הולכת להעביר שם את רוב זמנה בטווח הארוך, מה שעלול לפגוע באיכות הבד.

  2. לכלוך
  כאשר מזמינים אורחים, ילדים משחקים או סתם החלטתם להתיישב על הספה בערב ולאכול עוגה, הספה עלולה להתלכלך והבד עלול להיפגע. לכן אל תתעלמו מלכלוכים על הספה, כדאי לדאוג לשגרת ניקיון יומית שתמנע הדבקות של לכלוכים שיכולים להתנקות בקלות בטווח הקצר.
 • 3. אל תשלבו חומרי ניקוי על דעת עצמכם
  לעיתים קורה מצב שהספה מתלכלכת ומטלית פשוטה לא מורידה את הלכלוך בקלות. לכן אל תתפתו לנסות לשלב חומרי ניקוי ולנסות לנקות אותה בעצמכם כפי שלא הייתם מתחזקים מבנה על דעת עצמכם אלא פונים לחברת אחזקת מבנים. לכן מומלץ לקנות תכשיר ייעודי לסוג בד הספה שלכם שיהיה בהשיג יד למקרה הצורך.
 • 4. ניקוי ספות יסודי
  כחלק מהתחזוקה השותפת של הספה, חשוב לדאוג לניקוי ספות מקצועי מידי פעם כדי לשמור על איכות הבד או העור של הספה. ניקוי ספות איכותי מאפשר שמירה על הבד לאורך זמן, ומאפשר להיפטר מהלכלוך והחיידקים אשר לא ניתן להיפטר מהם בקלות.

לסיכום,

תחזוקה זה דבר חשוב בהמון דברים בחיים, כמו תחזוקה של הבית, הזוגיות והרהיטים. ספה כמו שאר הרהיטים בבית זקוקה לניקיון ותחזוקה שותפת כדי שתוכלו להנות מהנוחות והמראה שלה עוד הרבה שנים טובות. לכן אם כבר החלטתם לקנות ספה חדשה, השתדלו לשמור עליה ככל שניתן אך באותה מידה השתדלו להנות ממנה, כי בסופו של דבר בשביל זה קניתם אותה.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!