אחזקת מבנים
אחזקת מבנים

אחזקת מבנים

שירות אחזקת מבנים הוא שירות ניהול המסופק לבניינים משותפים, כשהדגש הוא על נושא התחזוקה השוטפת של הבניין והמערכות המותקנות בו. יחד עם זאת, חברות רבות המספקות את השירות, יודעות להציע שירות ניהול כולל שבתוכו מבוצעת גם תחזוקה שוטפת של מערכות המבנה.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מהו שירות אחזקת מבנים?

במבנים משותפים יכולים להתעורר אתגרים רבים סביב הניהול השוטף והניהול של אירועים בלתי צפויים בבניין. בבניינים של 4-6 דירות מצליחים הדיירים בדרך כלל להסתדר בעצמם, אם כי גם בבניינים אלה שמנוהלים על ידי הדיירים בעצמם, אי אפשר לומר שרמת התחזוקה היא גבוהה או אפילו משביעת רצון. כשעוברים לקטגוריה של בניינים גדולים עם עשרות דירות, כבר לא מדובר באפשרות אלא בצורך אמיתי. בניינים גדולים צריכים להתמודד עם אתגרי תחזוקה מורכבים יותר, וזאת כשיש דיירים רבים יותר המספקים מקור לחילוקי דעות רבים יותר.

שירות אחזקת מבנים הוא שירות אותו מזמינים בתשלום חודשי קבוע, ומקבלים תחזוקה שוטפת של הבניין מאנשי מקצוע המתמחים בכך. במסגרת השירות דואגים אנשי המקצוע לכל ההיבטים התחזוקתיים של הבניין. בכלל זה אפשר לכלול את תחזוקת הגינה על כל המשתמע מכך לרבות גיוס גנן מקצועי ופיקוח על עבודתו, תחזוקה של מערכת ההסקה של הבניין, תחזוקה של המעלית באמצעות חברת מעליות חיצונית, ניקיון שוטף, ביצוע תיקונים שוטפים, איטום הגג וכמובן טיפול בכל תקלה אפשרית שמתעוררת בבניין ושהמקור שלה הוא במרחב המשותף של המבנה.

אחזקת מבנים
sky line of Tel Aviv towers and aerial israel

מדוע נחשב השירות לאפקטיבי מאוד עבור בניינים גדולים?

הסיבה המרכזית שבגינה מתאים שירות אחזקת מבנים לבניינים גדולים היא שבבניינים אלה ישנה הרבה תחזוקה שיש לבצע באופן שוטף ועל פי הצורך. הסיבה השנייה היא שבמרבית המקרים, ועד הבניין אינו יודע להתמודד עם האתגרים הללו בעצמו ושוכר אנשי מקצוע שונים ומתחלפים לכל מטרה, מה שבסופו של דבר מסתכם בעלויות גבוהות מאוד, ביעילות נמוכה מאוד של התחזוקה, בטרחה רבה מאוד לחברי הוועד ובאינספור מקרים של חוסר שביעות רצון הדיירים מאופן התנהלות הבניין.

אנשי מקצוע המתמחים בתחום של אחזקת מבנים יודעים לספק לבניין את התחזוקה הנדרשת לו על בסיס קבוע מבלי שהדיירים כלל ערים לכל הפעולות המבוצעות במסגרת זו. כל מה שהדיירים יודעים הוא שבחורף לא דולפים מים מהגג, שהמעלית עובדת כמו שצריך ועוברת את כל בדיקות הבטיחות בזמן, שהלובי תמיד נקי והאינטרקום תמיד תקין, שהגינה פורחת ומטופחת ושגם כשיש בעיה בלחץ המים בקומות העליונות, למחרת פתאום הבעיה נעלמת והכל שוב עובד בצורה סדירה.

וזהו בדיוק הערך שתוכלו להפיק משירות אחזקת מבנים, המספק לכם ראש שקט וניהול יעיל מאוד של תחזוקת הבניין על כל המערכות שלו.

האם במסגרת השירות ניתנים שירותים נוספים פרט לנושא התחזוקה?

התשובה היא בהחלט כן, אם רק תבחרו בכך. חברות המתמחות בשירותי ניהול ואחזקת מבנים, מספקות בדרך כלל גם שירותי ניהול כולל למבנים משותפים, ובכלל זה דואגים לכל נושא איסוף כספי הוועד וניהולם בצורה מרוכזת ויעילה, ניהול העסקת עובדים אורגניים ואנשי מקצוע חיצוניים ועוד. על מרכיבי השירות שתקבלו אתם מחליטים בעצמכם, וחברת הניהול שבה תבחרו אמורה לדעת לספק לכם את השירות בכל רמה שמתאימה לכם.

אחזקת מבנים הוא אתגר שדיירי המבנה בדרך כלל אינם יודעים כיצד להתמודד איתו. התוצאה? מבנה שאולי נקי במקרה הטוב, אבל לבטח אינו מתוחזק, לעיתים גם סובל מתקלות חוזרות ונשנות ובטח ובטח אינו מספק לדיירים בו את איכות החיים לו הם מצפים, או לו היו יכולים לצפות לו היו מבינים מה יכול שירות אחזקות מבנים לספק להם.

מהו שירות אחזקות מבנים?

את מהות השירות של אחזקות מבנים אפשר להבין בקלות משמו של השירות. המדובר בשירות שבמסגרתו אחראית החברה שמספקת את השירות, לדאוג לכל תחזוקת המבנה בכל היבט אפשרי. תחזוקה זו יכולה להשתנות ממבנה למבנה בהתאם לגודל המבנה, גודל ומאפייני השטחים המשותפים שלו, המערכות המותקנות בו, גיל המבנה ומצב התשתיות שלו וכן הלאה. יחד עם זאת, את מרכיבי השירות אפשר להבין די בקלות: טיפול וטיפוח הגינה, ניקיון הבניין, תחזוקה של הלובי וביצוע שיפוץ לפי הצורך, תחזוקת אינטרקום, תחזוקת מעלית והזמנת ביקורת תקופתית, תחזוקה של מערכות הסקה, לחץ מים, השקיה וכן הלאה, וכמובן ביצוע תיקונים לכל סוגי התקלות, כמה שיותר טוב וכמה שיותר מהר.

האם אתם צריכים שירות אחזקות מבנים?

ובכן, לא כל בניין זקוק לשירות כזה, ובמיוחד אם מדובר בבניין חדש וקטן של עד 4 דירות. יחד עם זאת, ככל שעולה מספר הדירות בבניין כך עולה גם מורכבות התחזוקה שלו, לרמה כזאת שבדרך כלל אינה קיימת אצל דיירי הבניין שאינם יודעים להתמודד עם האתגר. האם אתם זקוקים לשירות או לא אתם יכולים לדעת פשוט לפי מידת שביעות הרצון שלכם מהתנהלות הבניין. האם ישנן תקלות חוזרות ונשנות? האם התקלות מטופלות במהירות וביעילות? האם האווירה בבניין היא טובה ומהנה מבחינת ניקיון, אסתטיקה ומצב כללי? האם הגינה מטופחת? האם ההסקה המרכזית פועלת כמו שעון? האם קל לגייס נותני שירות לביצוע תיקונים שונים? והחשוב מכל, האם אתם צריכים להתעסק בנושאים הללו נון סטופ עם שורה של בעיות וחילוקי דעות בין הדיירים? אם מצאתם את עצמכם עונים לעצמכם לא יותר מדי פעמים, ייתכן ששירות אחזקות מבנים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

מי מספק את השירות?

שירות אחזקות מבנים מסופק על ידי חברת ניהול ואחזקה המציעות את השירות לבנייני מגורים ובנייני משרדים. בדרך כלל, חברות אלו יודעות לספק את השירות לכל סוגי המבנים ובכל גודל, אם כי בהחלט אפשר למצוא התמחויות שונות וחברות שונות שיודעות להציע מה שאחרות לא. אתם לא צריכים את הטובים ביותר, אתם רק צריכים את אלה שמתאימים לכם גם בתקציב וגם ביכולות.

אם אתם חושבים שהבניין שלכם זקוק ליותר תשומת לב שאתם עצמכם לא יכולים לתת לו, אחזקות מבנים הוא שירות שיכול לשדרג לכם את איכות החיים בבניין, ולהסיר מעליכם דאגות רבות מול השכנים ומול ההתנהלות התקינה של הבניין על מערכותיו השונות.

אם אתם רוצים ליהנות מחיים נוחים וחלקים בבניין משותף המאכלס בתוכו עשרות משפחות, הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא לייצר לעצמכם פונקציה שתהיה אחראית באופן ממוקד ובלעדי לנושא התחזוקה, וזה בדיוק מה שאתם עושים כאשר אתם מזמינים לבניין שירות אחזקת מבנים. הכל פועל, הכל תקין ואתם יכולים להמשיך בחייכם על מי מנוחות.

לא מצליחים לחבר כמה דיירים בשביל וועד הבית? לא מרוצים מאופן הניהול של הבניין? בדיוק עבור מצבים האלה קיים שירות ניהול מבנים, שמעמיד לרשותכם אנשי מקצוע המתמחים בכל ההיבטים של ניהול בניין, וזה לחלוטין לא מסתכם בגינה ובהסקה המרכזית.

מהו שירות ניהול מבנים בעצם?

במבנים משותפים קיימים שורה של אתגרים איתם צריכים להתמודד בדרך כלל הדיירים בעצמם, באמצעות הגוף שנקרא ועד הבית. במרבית המבנים זה עובד מצוין, אבל ככל שהבניין גדול יותר כך מתרבים יותר האתגרים וכך קשה יותר לנהל את הבניין. במקרים אלה נכנס לתמונה שירות ניהול מבנים, המסופק על ידי אנשי מקצוע שזה מה שהם יודעים לעשות. במסגרת השירות, אחראי מנהל המבנה על כל ההיבטים של החיים המשותפים בבניין. זה מתחיל בגיוס כספי הוועד מהדיירים השונים, זה עובר דרך ניהול כוח אדם אורגני וחיצוני הנדרש לניהול המבנה וזה מסתכם כמובן בתחזוקה של הבניין בכל היבט אפשרי.

מה כולל השירות?

שירות ניהול מבנים הוא שירות שניתן להזמין אותו במגוון צורות, וניהול במבנה אחד לאו דווקא ייראה דומה לניהול במבנה אחר. כך למשל, אם אתם מסתדרים בעצמכם בנושא הגבייה, ואולי הוועד אפילו מצליח לנהל חלק מהאתגרים של הבניין, תוכלו להזמין את השירות לטובת האתגרים שלא מצאו את פתרונם. במקרים אחרים בהם אינכם מצליחים להרים על הרגליים אף היבט ניהולי של הבניין, תוכלו להזמין שירות ניהול מבנים מקצה לקצה, במסגרתו לא תצטרכו לדאוג לדבר.

כדי להמחיש את מגוון העיסוקים בהם עוסק מנהל המבנה, נמנה כמה כאלה שעל חלקם אולי מעולם לא חשבתם עליהם בעצמכם:  גיוס איש תחזוקה אורגני שינהל את הבניין על בסיס יומיומי ודאגה לכל היבטי ההעסקה שלו לרבות חיסכון לפנסיה וכספי פיצויים, בדיקת מעליות וזימון חברת מעליות במועד, בדיקת איטום בגג והזמנת שירות איטום על פי הצורך, ניהול תחזוקת הגינה, צביעת הלובי ותחזוקה שלו, ניקיון שוטף, תפעול ההסקה המרכזית לרבות הזמנת נפט או גז על פי הצורך, איסוף כספי הוועד מכל הדיירים וניהול הכספים בצורה מרוכזת, גישור בבעיות וחילוקי דעות שמתגלעות בין הדיירים בנושאים שונים. זוהי כאמור רשימה חלקית של תחומי האחריות של מנהל המבנה, והאתגרים בפועל הם רבים ואמיתיים.

מי מספק את השירות?

שירות ניהול נכסים מסופק על ידי חברות מתמחות, המציעות את השירות תחת הכותרת של ניהול מבנים, ניהול נכסים, ניהול ותחזוקת מבנים וכדומה. השירות כמובן עולה כסף, אבל בחלוקה בין כלל הדיירים, הנטל על כל דייר הוא מינורי. לעומת זאת הערך שמפיקים הדיירים מהניהול היעיל הוא עצום.

אם אתם רוצים שהבניין שלכם יתנהל בצורה אפקטיבית, שתמיד יהיו מים חמים בהסקה ובדוד, שהלובי תמיד יהיה נקי, שהגינה תהיה תמיד מטופחת ושאתם לא תצטרכו לדאוג לזה בכלל, ניהול מבנים הוא הפתרון שאתם מחפשים.

ניהול מבנים

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בית משותף
בלוג
191natan@gmail.com

איך לבחור חברת אחזקה למגדלי מגורים?

בנייני מגורים זקוקים לתחזוקה שוטפת בדיוק כמו שבעלי הדירות דואגים לתחזוקה האישית בתוך הבתים. הם זקוקים לניקיון שבועי ותחזוקה של מערכות כמו מעליות הבניין, איטום,

קרא עוד »

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ