אחזקת מבנים
אחזקת מבנים

אחזקת מבנים

שירות אחזקת מבנים הוא שירות ניהול המסופק לבניינים משותפים, כשהדגש הוא על נושא התחזוקה השוטפת של הבניין והמערכות המותקנות בו. יחד עם זאת, חברות רבות המספקות את השירות, יודעות להציע שירות ניהול כולל שבתוכו מבוצעת גם תחזוקה שוטפת של מערכות המבנה.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מהו שירות אחזקת מבנים?

במבנים משותפים יכולים להתעורר אתגרים רבים סביב הניהול השוטף והניהול של אירועים בלתי צפויים בבניין. בבניינים של 4-6 דירות מצליחים הדיירים בדרך כלל להסתדר בעצמם, אם כי גם בבניינים אלה שמנוהלים על ידי הדיירים בעצמם, אי אפשר לומר שרמת התחזוקה היא גבוהה או אפילו משביעת רצון. כשעוברים לקטגוריה של בניינים גדולים עם עשרות דירות, כבר לא מדובר באפשרות אלא בצורך אמיתי. בניינים גדולים צריכים להתמודד עם אתגרי תחזוקה מורכבים יותר, וזאת כשיש דיירים רבים יותר המספקים מקור לחילוקי דעות רבים יותר.

שירות אחזקת מבנים הוא שירות אותו מזמינים בתשלום חודשי קבוע, ומקבלים תחזוקה שוטפת של הבניין מאנשי מקצוע המתמחים בכך. במסגרת השירות דואגים אנשי המקצוע לכל ההיבטים התחזוקתיים של הבניין. בכלל זה אפשר לכלול את תחזוקת הגינה על כל המשתמע מכך לרבות גיוס גנן מקצועי ופיקוח על עבודתו, תחזוקה של מערכת ההסקה של הבניין, תחזוקה של המעלית באמצעות חברת מעליות חיצונית, ניקיון שוטף, ביצוע תיקונים שוטפים, איטום הגג וכמובן טיפול בכל תקלה אפשרית שמתעוררת בבניין ושהמקור שלה הוא במרחב המשותף של המבנה.

אחזקת מבנים
sky line of Tel Aviv towers and aerial israel

מדוע נחשב השירות לאפקטיבי מאוד עבור בניינים גדולים?

הסיבה המרכזית שבגינה מתאים שירות אחזקת מבנים לבניינים גדולים היא שבבניינים אלה ישנה הרבה תחזוקה שיש לבצע באופן שוטף ועל פי הצורך. הסיבה השנייה היא שבמרבית המקרים, ועד הבניין אינו יודע להתמודד עם האתגרים הללו בעצמו ושוכר אנשי מקצוע שונים ומתחלפים לכל מטרה, מה שבסופו של דבר מסתכם בעלויות גבוהות מאוד, ביעילות נמוכה מאוד של התחזוקה, בטרחה רבה מאוד לחברי הוועד ובאינספור מקרים של חוסר שביעות רצון הדיירים מאופן התנהלות הבניין.

אנשי מקצוע המתמחים בתחום של אחזקת מבנים יודעים לספק לבניין את התחזוקה הנדרשת לו על בסיס קבוע מבלי שהדיירים כלל ערים לכל הפעולות המבוצעות במסגרת זו. כל מה שהדיירים יודעים הוא שבחורף לא דולפים מים מהגג, שהמעלית עובדת כמו שצריך ועוברת את כל בדיקות הבטיחות בזמן, שהלובי תמיד נקי והאינטרקום תמיד תקין, שהגינה פורחת ומטופחת ושגם כשיש בעיה בלחץ המים בקומות העליונות, למחרת פתאום הבעיה נעלמת והכל שוב עובד בצורה סדירה.

וזהו בדיוק הערך שתוכלו להפיק משירות אחזקת מבנים, המספק לכם ראש שקט וניהול יעיל מאוד של תחזוקת הבניין על כל המערכות שלו.

האם במסגרת השירות ניתנים שירותים נוספים פרט לנושא התחזוקה?

התשובה היא בהחלט כן, אם רק תבחרו בכך. חברות המתמחות בשירותי ניהול ואחזקת מבנים, מספקות בדרך כלל גם שירותי ניהול כולל למבנים משותפים, ובכלל זה דואגים לכל נושא איסוף כספי הוועד וניהולם בצורה מרוכזת ויעילה, ניהול העסקת עובדים אורגניים ואנשי מקצוע חיצוניים ועוד. על מרכיבי השירות שתקבלו אתם מחליטים בעצמכם, וחברת הניהול שבה תבחרו אמורה לדעת לספק לכם את השירות בכל רמה שמתאימה לכם.

אחזקת מבנים הוא אתגר שדיירי המבנה בדרך כלל אינם יודעים כיצד להתמודד איתו. התוצאה? מבנה שאולי נקי במקרה הטוב, אבל לבטח אינו מתוחזק, לעיתים גם סובל מתקלות חוזרות ונשנות ובטח ובטח אינו מספק לדיירים בו את איכות החיים לו הם מצפים, או לו היו יכולים לצפות לו היו מבינים מה יכול שירות אחזקות מבנים לספק להם.

מהו שירות אחזקות מבנים?

את מהות השירות של אחזקות מבנים אפשר להבין בקלות משמו של השירות. המדובר בשירות שבמסגרתו אחראית החברה שמספקת את השירות, לדאוג לכל תחזוקת המבנה בכל היבט אפשרי. תחזוקה זו יכולה להשתנות ממבנה למבנה בהתאם לגודל המבנה, גודל ומאפייני השטחים המשותפים שלו, המערכות המותקנות בו, גיל המבנה ומצב התשתיות שלו וכן הלאה. יחד עם זאת, את מרכיבי השירות אפשר להבין די בקלות: טיפול וטיפוח הגינה, ניקיון הבניין, תחזוקה של הלובי וביצוע שיפוץ לפי הצורך, תחזוקת אינטרקום, תחזוקת מעלית והזמנת ביקורת תקופתית, תחזוקה של מערכות הסקה, לחץ מים, השקיה וכן הלאה, וכמובן ביצוע תיקונים לכל סוגי התקלות, כמה שיותר טוב וכמה שיותר מהר.

האם אתם צריכים שירות אחזקות מבנים?

ובכן, לא כל בניין זקוק לשירות כזה, ובמיוחד אם מדובר בבניין חדש וקטן של עד 4 דירות. יחד עם זאת, ככל שעולה מספר הדירות בבניין כך עולה גם מורכבות התחזוקה שלו, לרמה כזאת שבדרך כלל אינה קיימת אצל דיירי הבניין שאינם יודעים להתמודד עם האתגר. האם אתם זקוקים לשירות או לא אתם יכולים לדעת פשוט לפי מידת שביעות הרצון שלכם מהתנהלות הבניין. האם ישנן תקלות חוזרות ונשנות? האם התקלות מטופלות במהירות וביעילות? האם האווירה בבניין היא טובה ומהנה מבחינת ניקיון, אסתטיקה ומצב כללי? האם הגינה מטופחת? האם ההסקה המרכזית פועלת כמו שעון? האם קל לגייס נותני שירות לביצוע תיקונים שונים? והחשוב מכל, האם אתם צריכים להתעסק בנושאים הללו נון סטופ עם שורה של בעיות וחילוקי דעות בין הדיירים? אם מצאתם את עצמכם עונים לעצמכם לא יותר מדי פעמים, ייתכן ששירות אחזקות מבנים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

מי מספק את השירות?

שירות אחזקות מבנים מסופק על ידי חברת ניהול ואחזקה המציעות את השירות לבנייני מגורים ובנייני משרדים. בדרך כלל, חברות אלו יודעות לספק את השירות לכל סוגי המבנים ובכל גודל, אם כי בהחלט אפשר למצוא התמחויות שונות וחברות שונות שיודעות להציע מה שאחרות לא. אתם לא צריכים את הטובים ביותר, אתם רק צריכים את אלה שמתאימים לכם גם בתקציב וגם ביכולות.

אם אתם חושבים שהבניין שלכם זקוק ליותר תשומת לב שאתם עצמכם לא יכולים לתת לו, אחזקות מבנים הוא שירות שיכול לשדרג לכם את איכות החיים בבניין, ולהסיר מעליכם דאגות רבות מול השכנים ומול ההתנהלות התקינה של הבניין על מערכותיו השונות.

אם אתם רוצים ליהנות מחיים נוחים וחלקים בבניין משותף המאכלס בתוכו עשרות משפחות, הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא לייצר לעצמכם פונקציה שתהיה אחראית באופן ממוקד ובלעדי לנושא התחזוקה, וזה בדיוק מה שאתם עושים כאשר אתם מזמינים לבניין שירות אחזקת מבנים. הכל פועל, הכל תקין ואתם יכולים להמשיך בחייכם על מי מנוחות.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

איתור נזילות

  מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! שם טלפון אזור שליחה נזילה בבית יכולה להסב נזק מהותי מאוד למבנה עצמו ואי

קרא עוד »

דלתות ברזל כמה עולה

  מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! שם טלפון אזור שליחה אם אתם חושבים על דלתות ברזל לבית שלכם, חשוב מאוד

קרא עוד »

אודות

אנו מציעים לכם חיסכון כספי בניהול הבניין המשותף לחברתנו ניסיון של 10+ שנים בשליווי בניינים משותפים וחיסכון כספי של עשרות אחוזים. אנו מתמחים בחיסכון עלויות בתחום הביטוח של הבניין המשותף שלכם, עלויות חברת הניהול, חיסכון בעלויות חיטוי מאגרי המים שלכם, חיסכון בעלויות חברת הניקיון, חיסכון בעלויות חברת המעליות ועד . פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות

צרו קשר למידע נוסף

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ