אישור עבודה בגובה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

קיימות עבודות רבות שטומנות בחובן סכנות רבות, כמו נפילה מגובה, התחשמלות, פציעות שונות ועוד. אחת הסיבות הנפוצות לתאונות עבודה היא עבודה בגובה. קיימים עובדים רבים שלא יודעים להתנהל באופן נכון ובטוח. בעקבות כך, המודעות להדרכות בטיחות גברה וכיום על פי  חוק כל עובד מחויב לעבור הדרכה כזו פעם בשנה על מנת לקבל אישור עבודה בגובה.

 

אישור עבודה בגובה- כיצד מקבלים אישור עבודה בגובה?

אישור עבודה בגובה של חברת המרכז להדרכות בגובה govaguide.com ניתן לעובדים לאחר שהם עוברים הדרכת בטיחות. הדרכת בטיחות כוללת בתוכה הדרכת עבודה בגובה, התנהלות בזמן שריפה, הדרכה מפני התחשמלות ועוד. לא כל אחד רשאי להעביר הדרכות אלה, אלא רק מי שעבר הכשרה מתאימה. במידה ואדם ללא הכשרה מתאימה העביר הדרכת בטיחות וקרתה תאונת עבודה, האשם בתאונה יהיה האדם שהעסיק אדם לא מוסמך להעברת הדרכת בטיחות.

על פי חוק יש להעביר הדרכת בטיחות לפחות פעם בשנה על מנת לקבל אישור עבודה בגובה. כל עובד חדש מחויב לעבור הדרכה כזו לפני תחילת עבודתו בפועל. הדרכת בטיחות מיועדת לעובדים ולמנהלים הבכירים כאחד.

 

אישור עבודה בגובה- מדוע צריך לקבל אישור?

על מנת לקבל אישור עבודה בגובה יש לעבור הדרכת בטיחות מתאימה. מדוע יש לעבור הדרכה זו על מנת לקבל אישור עבודה בגובה?

·        מניעת תאונות- בעבודה בגובה כרוכה גם סכנה גדולה. מי שלא יודע להתנהל נכון בגובה מסכן את עצמו ואת העובדים שאיתו. לכן בשביל לשמור על העובדים שלכם ולדעת שהם עובדים עם ביטחון מקסימלי עליכם להעביר להם הדרכה מתאימה. הדרכות כאלה מונעות תאונות רבות ומקטינות את הסכנות בשטח. מאחורי כל עובד יש משפחה וחברים שאוהבים אותו ורוצים שהוא יחזור הביתה בשלום, אישור עבודה בגובה מגדיל את הסיכוי לכך.

·        שמירה על קהל הלקוחות- לצערנו קרו כבר כמה מקרים של תאונות עבודה שונות. מלבד לפגיעה בעובדים ובאהוביהם, אחד הדברים הנוספים שנפגע הוא אמון הלקוחות. מקומות עבודה רבים נסגרו בגלל שאמון הלקוחות אבד והיה קשה להחזירו. לכן, מלבד לשמירה על העובדים הדרכת עבודה בגובה מסיימת לכם לשמור על קהל הלקוחות.

·        תביעות- אם יש אדם שעובד בגובה ללא אישור עבודה בגובה זו למעשה עבירה על החוק. במקרה של תאונה ללא אישור עבודה בגובה הרי שמדובר ברשלנות. כתוצאה מכך המעסיק למעשה לא מבוטח ולכן הוא חשוף לתביעות. לכן, מעבר לשמירה על העובדים והלקוחות, שמרו על עצמכם והבטיחו את בטיחותם של עובדיכם.

 

אישור עבודה בגובה- מי מעניק אישור זה?

כפי שהזכרנו קודם רק מי שעבר הכשרה מתאימה יכול להעניק אישור עבודה בגובה. ישנם מקומות עבודה בהם יש עובד המוסמך על העברת הדרכות בטיחות ואישורים. אך במקרים בהם אין עובד כזה ניתן להעסיק חברה חיצונית. החברה תעביר הדרכות בטיחות באופן מקצועי ואמין. היא עלולה לשים לב לכשלים טכניים שונים המהווים סכנה עבור העובדים. העסקת חברה חיצונית הוא פתרון מצוין כיוון שחברות אלה מתמחות בשירותי בטיחות וגהות בעבודה.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!