ועד בית חיצוני – הדרך הנכונה לניהול הבניין

אחד המוסדות המעניינים ביותר, שאינם קיימים בשום מקום אחר בעולם מלבד מדינת ישראל, הוא ועד הבית. סרטים רבים וסדרות ישראליות פופולאריות רבות מבוססות על החיכוך המתמיד בין ועד הבית לשאר הדיירים, ועם כל ההומור, הם מביאים לידי ביטוי את הבעיות שבגללן ועד בית לא תמיד מצליח בתפקיד. ועד בית חיצוני מהווה שיטת ניהול טובה ויעילה הרבה יותר.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ועד הבית מורכב מאדם אחד או יותר, המתגורר בבניין ומשמש נציג הדיירים והכתובת לפניות שלהם בכל מה שקשור לתחזוקת הבניין והניקיון השוטף. עם זאת, לא אחת קורה שבניינים נזקקים לשירותיו הטובים של ועד בית חיצוני לקבלת השירותים כאמור לעיל. מהם בדיוק התפקידים של וועד הבית? כיצד ניתן לוודא שוועד הבית יפעל באופן תקין ויזכה לשיתוף פעולה? מהו ועד בית חיצוני? כל התשובות בהמשך המאמר.

ועד הבית והתפקידים שלו

ועד הבית משמש, כפי שכבר הוזכר לעיל, ככתובת לפניות של הדיירים השונים בכל הקשור בתחזוקה השוטפת של הבניין ובניקיון שלו. ועד הבית אוסף מהדיירים את התשלום התקופתי עבור הניקיון והתחזוקה בבניין ומפקח על עבודת הניקיון על כל היבטיה. בנוסף לניקיון ולתחזוקה השוטפת, אמון ועד הבית גם על פעולות תחזוקה תקופתיות, כגון זיפות הגג ואיטום שלו מפני דליפת מים. בנוסף, אם מתעורר צורך בכך, ועד הבית אמון גם על פעולות שיפוצים נרחבות יותר לשימור הבניין. ועד בית חיצוני אמור לבצע את אותן הפעולות. אלא שבניגוד לוועד בית נבחר, שהוא חלק מהדיירים במבנה ועושה את העבודה בדרך כלל בחינם, ועד בית חיצוני פועל תמורת שכר, ולרוב אף אחד מהחברים בו איננו מתגורר בבניין.

ועד בית חיצוני – מתי זה כדאי ולמה

בדרך כלל, ניהול ועד בית נבחר יכול להסתדר לא רע, כשמדובר בבניין של ארבע קומות שבו מתגוררות בין שמוה לשש עשרה משפחות. מדובר במספר אידיאלי של משפחות היכולות לשאת ביחד בנטל התשלום עבור הניקיון והתחזוקה, ולשמור על הבניין כשהוא נקי ומטופח. ואולם כאשר נוספות עוד דירות לבניין, וכאשר יש בו גם מעלית, הסקה מרכזית, גז מרכזי או שטחים ציבוריים רבים, נוצר גם צורך למנות גוף אחר. בדרך כלל, כשמדובר במספר גדול יחסית של דיירים, מתעוררים ניגודי אינטרסים או מתקיימות אינטריגות ויריבויות שונות, שעלולות לשתק את הוועד הנבחר. ועד בית חיצוני ממלא את כל הפונקציות של ועד נבחר, תמורת תשלום חודשי קבוע. הוועד הוא הכתובת לתלונות והוא המוציא והמביא בכל הקשור בפעולות התחזוקה בבית. במרבית המקרים, הוועד החיצוני, קרי חברת הניהול של הבניין, קשור בקשרי גומלין עם ספקי שירות שונים, המסייעים בעת הצורך לפתור בעיות תחזוקה בבניין במהירות וביעילות.

אם יש בדעתכם להיעזר בשירותיו הטובים של ועד בית חיצוני, אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציגים מטעמנו יחזרו אליכם בהקדם. הם יבחנו את הצרכים ואת ההעדפות שלכם ויניחו על שולחנכם את הצעת המחיר המתאימה ביותר עבורכם.

ועד בית חיצוני

 

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

חברת ניהול  בחריש

חריש היא ללא כל ספק העיר המרכזית, החשובה והמפותחת ביותר בישראל. חריש היא הלונדון של אנגליה,חריש היא המנהטן של ניו יורק, הפריז של צרפת והטורונטו

קרא עוד »

חברת ניהול  בעומר

עומר היא ללא כל ספק העיר המרכזית, החשובה והמפותחת ביותר בישראל. עומר היא הלונדון של אנגליה,עומר היא המנהטן של ניו יורק, הפריז של צרפת והטורונטו

קרא עוד »

חברת ניהול  ביפו

יפו היא ללא כל ספק העיר המרכזית, החשובה והמפותחת ביותר בישראל. יפו היא הלונדון של אנגליה,יפו היא המנהטן של ניו יורק, הפריז של צרפת והטורונטו

קרא עוד »

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ