חברות ניהול בניינים משותפים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

בשנים האחרונות, הפכו חברות ניהול בניינים משותפים לגורם העיקרי המטפל בבנייני מגורים, כמו גם בבנייני משרדים ומבני ציבור שונים. החברות הללו מחליפות את וועדי הבתים המסורתיים, שבמשך שנות דור היו הגורם העיקרי שטיפל בכל העניינים של בניין המגורים. מהם ועדי בתים ומה המיוחד בהם? מהם היתרונות של חברות הניהול השונות על פני ועד הבית? כל התשובות – בהמשך המאמר.

ועד בית בבניין מגורים והייחוד שלו

הגוף הקרוי "ועד בית" הוא ייחודי למדינת ישראל. בשום מקום אחר בעולם לא מתנהלים בנייני מגורים, ועל אחת כמה וכמה מבנים ובניינים מסחריים, באמצעות נציגות נבחרת של הדיירים. היתרון בהיותו של ועד הבית גוף נבחר, טמון בעיקר בקשר ההדוק שלו עם כלל השכנים בבניין והיכולת שלו לתמרן ולהגיע להסכמה עם כלל הדיירים בהקשר למרבית הפעילות השגרתית בבניין המגורים. עם הפעילות כאמור ניתן למנות ניקיון תקופתי, תחזוקה שוטפת וגיזום. בנוסף, אם מתעוררות מעת לעת בעיות נוספות, גם כאן עשוי ועד הבית לקחת חלק פעיל במציאת פתרון. לעיתים יזום ועד הבית את התיקון או הטיפול בבעיה באופן עצמאי, ולעיתים הוא יפנה לבעלי מקצוע מתאימים לטיפול בה. ועד בית המתפקד כהלכה, לא יתקשה לגבות את הכסף מדיירי הבניין בתמורה לתיקונים. עם זאת, חברות ניהול בניינים משותפים עשויה להשיג הישגים רבים יותר, אם מדובר בטיפולים החורגים מהשגרה או כאשר מדובר בבניינים שבהם סכסוכי שכנים עתיקים מעיבים על הניהול התקין של הבניין. הייחוד והיתרון של ועד הבית הוא בקרבה שלו לכלל השכנים. עם זאת, אם מתעוררים סכסוכי שכנים, זה עלול להיות גם החיסרון שלו.

חברות ניהול בניינים משותפים וכיצד הן מתפקדות

אף שבבנייני מגורים רבים ועד הבית מתפקד לא רע בכלל, חברות ניהול בניינים משותפים נהנות בדרך כלל מיתרון יחסי. היתרון שלהן ביחס לוועדי הבתים הקיימים טמון בעיקר במקצועיות, בזמינות וביכולת שלהן להוציא לפועל במהירות תוכניות, שלוועד בית מהסוג הישן הן עלולות לקחת לא מעט זמן. דוגמה טובה לכך הינה זיפות הגג בבניין. זיפות הגג ואיטום שלו מפני הגשמים, חייב להתבצע מדי כמה שנים. זאת, בהשתתפות של כלל הדיירים בבניין. לקראת סגירת העסקה חייב ועד הבית למצוא בעל מקצוע מיומן, לסגור את העסקה ולהעביר אותה בישיבת דיירים. גם במקרה שאין התנגדות משמעותית של אחד או יותר מהדיירים, עדיין נותר השלב של איסוף הכספים. השלב הזה הוא לא פחות בעייתי, כיון שדיירים רבים ינסו לדחות אותו ככל האפשר. למען הסר בפר – בעיית הדחיינות איננה מאפיינת דווקא אזורים סוציו אקונומיים נמוכים, אלא היא קיימת בכל מקום. חברות ניהול בניינים משותפים מבצעים את פעולת הגבייה במהירות והזיפות מבוצע זמן קצר מאד לאחר קבלת ההחלטה.

אם יש לכם עניין לשכור את שירותיה הטובים של חברות ניהול בניינים משותפים  – אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לשמירה על ברכוש הציבורי והפרטי בבניין המגורים שלכם.

חברות ניהול בניינים משותפים

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!