חברות ניהול ואחזקה

חברות ניהול ואחזקה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

חברות ניהול ואחזקהחברות ניהול ואחזקה

אחזקה של כל בניין היא דבר חשוב מאוד. בין אם מדובר על בניינים קטנים ובין אם מדובר על בניינים גדולים. בעוד שעבר בניינים קטנים ניתן להסתפק בבחירת נציגי ועד בית מקרב דיירי הבניין אשר ידאגו לכל מה שכרוך בגביית הכספים, בתחזוקת המבנה ועוד. אולם, כאשר מדובר על בניינים גדולים או רבי קומות, קשה מאוד למצוא נציגי ועד מקרב דיירי הבניין שמוכנים לדאוג לכל מה שכרוך בתחזוקת הבניין באופן עצמאי. לכן, כיום לא מעט דיירי בניינים משותפים בוחרים בחברת ניהול ואחזקה חיצונית אשר מבצעת את כל העבודות הרלוונטיות עבור ניהול ותחזוקת המבנה. אם אתם תוהים מה צריך לדעת על חברות ניהול ואחזקה, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

חברות ניהול ואחזקה- במי מדובר?

חברות ניהול  ואחזקה הן חברות נפוצות ביותר כיום. מדובר על חברות שמציעות את שירותיהן לבנייני משרדים או בניינים מגורים  כאשר השירותים המוצעים נוגעים לתחזוקה כוללת ומקיפה של הבניין. ידוע כי כל בניין דורש תחזוקה הכוללת בין היתר טיפול ותיקון בבעיות שונות שצצות בתשתיות או במערכות השונות בבניין, ניקיון שוטף של הבניין, גביית כסף מדיירי הבניין אשר יהיה רלוונטי עבור הוצאות הבניין ועוד. בעצם, במקום שנציגי ועד הבית ידאגו לבצע את כל הפעולות הנדרשות בכדי לדאוג לתחזוקה של הבניין, החברה הנבחרת תעשה זאת. לחברת ניהול ואחזקה של מבנים יש יתרונות רבים וכיום לא מעט בניינים משותפים בוחרים בחברות מעין אלה.

מה תפקידו של ועד הבית?

בבניינים שבהם לא נבחרה חברת ניהול ותחזוקה לבניין מגורים, תפקידו של ועד הבית הנבחר מקרב הדיירים היא לגבות ראשית כל באופן חודשי או שנתי את הכסף מכלל הדיירים בהתאם לסכום שנקבע מראש על ידי כלל הדיירים. מלבד הגבייה הם דואגים לבחור באנשי מקצוע רלוונטיים עבור ניקיון הבניין וכן, במידה ואנשי הניקיון הקבועים אינם יכולים להגיע הם נדרשים לדאוג  להם לתחלופה. כמו כן, ועד הבית נדרש להזמין אנשי מקצוע רלוונטיים עבור ביצוע פעולת שיפוץ או איטום הנדרשת בבניין וכן, לבחור באנשי מקצוע מתאימים בכל מקרה שעולה על הפרק בעיה או תקלה כלשהי במערכות הבניין השונות כגון: אם האור בבניין לא נדלק ויש צורך לבדוק מהי הבעיה ועוד. כמובן שיהיה  עליהם לדאוג לתשלומים לחברת החשמל והמים תמורת השירותים לבניין ועוד. מדובר על תפקיד תובעני מאוד שדורש מהדיירים שנבחרו לוועד הבית לא מעט.

כאשר מדובר על ועד בית במקרה שבוחרים חברת אחזקה וניהול לבניין, התפקיד העיקרי שלו זה לדאוג שהחברה תבצע את תפקידה בצורה הטובה ביותר. כלומר, החברה נדרשת לבקש אישור מנציגי ועד הבית על כל מקרה מיוחד שדורש טיפול או תיקון וכן, ועד הבית  יבצע מעקב אחר החברה על מנת לוודא שהיא משתמשת בכספים שהיא גובה בצורה נכונה וטובה וכן,  מבצעת את הפעולות הנדרשות לניהול ותחזוקה של המבנה בצורה הטובה ביותר.

כיצד בוחרים חברות ניהול ואחזקה?

מכיוון שההיצע כיום בתחום חברות ניהול ואחזקה עבור מבנים הוא גדול, לא מעט דיירי בניינים תוהים כיצד לבחור את החברה המתאימה והנכונה עבורכם. בכדי לבחור את החברה הנכונה, חשוב מאוד לבדוק כמה דברים:

ראשית כל, חשוב מאוד לבדוק מיהי החברה, האם מדובר על אנשי מקצוע מוכרים וחברה אמינה ומומלצת. חשוב מאוד שלחברה יהיה מוניטין חיובי ושהבירור שתעשו יעלה  כי מדובר על חברה מקצועית בתחום זה.

הותק והניסיון של החברה בתחום ניהול ואחזקה של בניינים היא דבר חשוב. יש לבדוק כמה שנים החברה עוסקת בתחום והאם היא עושה זאת בצורה מוצלחת.

כדאי לבחור בחברה המציעה שירותים לבנייני מגורים ולא בחברה המציעה שירותי אחזקה עבור מבני משרדים ועוד שכן, חשוב מאוד שהחברה תדע איזה שירותים מדויקים וספציפיים בניין מגורים דורש.

כמובן שחשוב מאוד לקבל המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה אשר בחרו בשירותיה של חברה כזאת  או אחרת ויכולים להעיד כי מדובר על  חברה אמינה, מקצועית ומנוסה בתחום.

כדאי לקבל הצעת מחיר מהחברה ולבדוק האם מדובר על הצעת מחיר הוגנת ביחס להצעות מחיר שמציעות חברות אחרות בתחום. כמובן שלא כדאי להתפשר על מקצועיות או איכות השירות של חברה מעין זאת רק בשל מחיר זול יותר, אך  יחד עם זאת, חשוב לוודא שהמחיר הוגן.

חברת ניהול ואחזקה

במבנים משותפים עלולים להתעורר אתגרים רבים סביב הניהול השוטף והניהול של אירועים בלתי צפויים בבניין. בבניין שמכילים עד 6 דירות מגורים לא פעם הדיירים יצליחו להסתדר באופן עצמאי וימנו וועד בית שיהיה אחראי על כל מה שקשור לניהול השוטף והתחזוקה של הבניין, אולם, כאשר מדובר על בניינים המכילים לא מעט דירות מגורים, לא פעם  הדיירים של הדירות לא יצליחו לדאוג באופן עצמאי לתחזוקת הבניין ועל כן, הפתרון הטוב ביותר במקרים מעין אלה הוא בחירה בחברת ניהול ואחזקה.

אחזקת מבנים- במה מדובר?

שירות אחזקה וניהול של מבנים  הוא שירות אשר מזמינים בתשלום חודשי קבוע, אשר בהתאם אליו מקבלים תחזוקה שוטפת של הבניין מאנשי מקצוע המתמחים בכך. במסגרת השירות המדובר דואגים אנשי המקצוע לכל ההיבטים שנוגעים לתחזוקת הבניין לרבות תחזוקת הגינה של הבניין, תחזוקה של מערכת הסקה מרכזית, ביצוע תיקונים שוטפים הנדרשים בבניין, איטום הגג, טיפול בכל  תקלה אפשרית שמתעוררת בבניין והמקור שלה הוא המרחב המשותף של  המבנה ועוד.

למה שירות ניהול ואחזקת מבנים הוא חשוב?

הסיבה העיקרית שבגינה מדובר על שירות חשוב מאוד עבור בניינים גדולים בעיקר הוא שבבניינים מעין אלה יש צורך בתחזוקה שוטפת ומשמעותית אשר דורשת התעסקות  אינטנסיבית בביצוע מגוון פעולות שונות בהתאם לצורך. כמו כן, במרבית המקרים דיירי הבניין לא ידעו כיצד להתמודד באופן עצמאי עם תחזוקת הבניין וכל מה שהיא דורשת. כמובן שסיבה נוספת לכך היא  החיים התובעניים שכל אדם חי כיום. אם בעבר היה ניתן לגייס מדיירי הבניין ועד בית שהיה דואג לכל הפעולות  הנדרשות לתחזוקת הבניין, הרי שכיום מרבית האנשים עובדים בעבודות תובעניות ומקדישים את הזמן שנותר להם לחיי המשפחה ולמרביתם אין את הזמן לעסוק בכל מה שדורשת תחזוקת בניין.

על כן, לא נותר אלא לבחור בחברה העוסקת באופן מקצועי בכל הקשור לניהול ואחזקה של בניין. חברה מעין זאת תבצע את כל הפעולות הנדרשות בכדי שהבניין יהיה תקין מכל הבחינות, נקי ועוד.

איזה שירותים מוצעים על ידי חברת ניהול ואחזקה?

חברות המתמחות בשירותי ניהול ואחזקה של מבני מספקות בדרך כלל גם שירותי ניהול כולל למבנים משותפים ובין היתר מציעות שירות איסוף כספי וועד וניהול הכספים בצורה מרוכזת ויעילה, ניהול העסקת עובדים אורגניים ואנשי מקצוע חיצוניים ועוד. כמובן שאתם כדיירי הבניין יכולי להחליט על מרכיבי השירות שתקבלו וחברת הניהול שתבחרו בה אמורה לספק לכם את השירות בהתאם לכל מרכיב שבחרתם  וברמה הגבוהה ביותר.

בין השירותים שהחברה מציעה בנוסף לתחום הגבייה, ניתן למצוא דאגה לתחזוקת המבנה בכל היבט אפשרי. התחזוקה יכולה להשתנות כמובן ממבנה למבנה וזאת בהתאם  לגודלו, מאפייני השטחים המשותפים שלו, המערכות המותקנות בו, גיל המבנה, מצב התשתית של המבנה ועוד. השירותים לרוב יכללו את תחזוקת הגינה, תחזוקת אינטרקום, תחזוקת מעלית וכן הזמנת ביקורת תקופתית, תחזוקה של מערכות הסקה, לחץ מים, השקיעה וביצוע  תיקונים לכל סוגי התקלות שעולות בבניין.

כיצד תדעו האם אתם צריכים שירות אחזקת מבנים?

כאמור, לא כל בניין זקוק לשירות ניהול ואחזקת מבנים. ישנם בניינים קטנים שבהם השכנים  עצמם נרתמים למשימות שמהוות חלק מהתחזוקה של המבנה. לרוב תחזוקה של מבנה קטן לא  תהיה קשה או מורכבת במיוחד. יחד עם זאת, אם אין שכנים שמתנדבים להיות אחראיים על התחום, ככל הנראה שתדרשו  לבחור חברת ניהול ואחזקה על אף שמדובר על מבנה קטן. אם אתם מתגוררים בבניין רב קומות אשר בו בוודאי מורכב מאוד לדאוג לכל ענייני התחזוקה, אין ספק כי במקרה הזה כדאי מאוד שכלל הדיירים יבחרו בחברה המציעה את שירותיה בתחום. בחירה בחברה מקצועית מאפשרת להנות מבניין נקי, תקין ונעים למגורים מבלי שאתם תדרשו להשקיע בכך זמן או מאמץ.

כיצד בוחרים חברת ניהול ואחזקה?

מכיוון שכיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות את שירותיהן בתחום הניהול והאחזקה, חשוב מאוד שלא לבחור בכל חברה באשר היא ולהקפיד על בחירת החברה המקצועית ביותר בתחום שתספק לכם את התוצאות הטובות ביותר. טרם תבחרו בחברה בדקו במי מדובר, כמה שנים היא עוסקת בתחום, האם ניתן למצוא לקוחות מרוצים שיעידו על כך שהבחירה בחברה היא הבחירה הנכונה, האם יש לה מוניטין בתחום וכמובן, מהו המחיר שהיא גובה תמורת שירותיה  והאם מדובר על מחיר משתלם ונוח.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!