חברת ניהול

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים


בבניינים משותפים גדולים מרובי דיירים, אחת האפשרויות האטרקטיביות ביותר לניהול ועד הבית וצרכי הבית המשותף היא האפשרות של חברת ניהול. המדובר בחברה חיצונית המספקת סט שלם של שירותים לניהול המבנה ותחזוקתו, ולמעשה לביצוע כל תפקידי הוועד. מעבר לחיסכון בכאבי הראש לדיירים החברים בוועד, חברה כזאת גם מבטיחה את הרמה הגבוהה  ביותר של תחזוקת הבניין והתנהלותו השוטפת.

מהם השירותים המוצעים על ידי חברת ניהול?

חברות ניהול מציעות מגוון רחב של שירותים בתחום הנדל"ן, ובכלל זה ניהול דירות ונכסים, שיווק ותיווך נדל"ן, אחזקת מבנים ולבסוף גם ניהול ועד בית. בהיבט של חברת ניהול המנהלת את הבית המשותף עבור הדיירים, ניהול ועד בית הוא בדיוק השירות המיועד לכך. במסגרת שירות זה לוקחת על עצמה חברת הניהול את כל הטיפול בתחומי האחריות של וועד הבית, ועושה זאת בצורה יסודית, מקצועית ונרחבת הרבה יותר מאשר ועד בית בלתי מקצועי המורכב מדיירי הבניין עצמו. בין השירותים המרכזיים המוצעים בשירות זה, אפשר למצוא את הבאים:

  • גביית מיסי ועד בית מדיירי הבניין, בדרך כלל באמצעות מערכות ממוחשבות ייעודיות שמבטיחות סדר וארגון של כל נושא הגבייה בבניין
  • ניהול חשבון הבנק של הבניין וניהול ההפקדות וההוצאות דרכו
  • גיוס נותני שירות וקבלני משנה, פיקוח על פעילותם וניהול ההתקשרות מולם סביב כל צרכי הבניין: שירותי ניקיון, גינון, אינסטלציה וחשמל, עבודות תחזוקה שוטפות, תחזוקת מעליות ואחריות על ביצוע בדיקות תקופתיות, תחזוקת מערכות משותפות – סולריות, הסקה, גנרטורים, לחץ מים, בטיחות אש וכדומה, ניקוי וחיטוי מאגרי מים, הדברה ועוד.
  • ביצוע תשלומים שוטפים לנותני שירותים – חברות חשמל, חברות ניקיון, חברות גינון וכדומה
  • טיפול במצבי חירום דחופים – ביוב, מעלית ואינסטלציה
  • אחריות על פרויקטים תקופתיים וחריגים כדוגמת איטום גג ואפילו הזנקה וניהול של פרויקטי תמ"א 38
  • הפקת דו"חות שנתיים והצגתם באספות דיירים לפחות אחת לשנה
  • ביטוח הבניין בסוגי ביטוח נבחרים לרבות צד ג', ביטוח מעביד ועוד

טווח השירותים המוצעים על ידי חברת ניהול יכול להשתנות בין חברה לחברה, וכך גם הרמה המקצועית בה הם מבוצעים. על כן, ישנה חשיבות רבה לבדיקת הרקורד והמוניטין של חברת הניהול לפני הזמנת השירות, וביצוע הבחירה בחברה המתאימה בצורה שקולה ומחושבת.

הערך המוסף הנוסף של חברת ניהול

בנוסף לכל מה שפירטנו לעיל, לחברת ניהול ישנו ערך מוסף נוסף חשוב והוא הערך של מעורבות גורם מקצועי בכל ניהול המבנה. מעורבות זו בדרך כלל מאפשרת לחסוך חילוקי דעות וסכסוכים בין שכנים, לגשר ולהסדיר מצבים של חוסר הסכמה בין השכנים וכן הלאה. במרבית המקרים הללו, זוהי המעורבות של גורם מקצועי שאפשר לסמוך על מה שהוא אומר, ושאינו מייצג אף דייר בודד אלא את כלל הדיירים יחד, שמאפשרת ליצור את הדיירים את ההבנה הנדרשת ולבסס הסכמות בין הדיירים.

בחירת חברת ניהול

לבחירה של חברת הניהול ישנה חשיבות רבה כמו גם לקבלן מבצע לפרויקט שיפוץ בניין מגורים. החברה שתבחרו תכתיב את רמת איכות החיים ממנה תוכלו ליהנות בבניין ואת הרמה המקצועית בה תבוצענה כלל המשימות בבית המשותף. בכדי לא להידרש להחלפת חברה בכל מספר חודשים, חשוב להקדיש זמן ומאמץ ראויים לבחירת החברה מלכתחילה. המלצות מוועדים בבניינים אחרים באזור יכולות לסייע, וגם חוות דעת מקצועיות מצד אנשים העוסקים בתחום הנדל"ן וניהול בתים משותפים יכולות לתת לכם כיוון. בסופו של דבר יהיה עליכם לשוחח עם נציגי החברות השונות ולמצוא את האיזון הטוב ביותר בין המחיר המוצע לכם ובין רמת השירות המוצע וסט השירותים המסופקים באמצעותו.

חברת ניהול

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!