ניהול בשיטת הכל כלול חברות ניהול ואחזקת מבנים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

תופסות בשנים האחרונות את מקומם של ועדי הבית המסורתיים בישראל. ועד הבית הוא תפקיד די ארכאי ומיושן, שהמהות שלו היא ניהול המבנה, בעיקר בכל הקשור בתחזוקה ואחזקה שוטפת. לא אחת קורה שוועדי בתים אינם מתפקדים הרבה מעבר לשגרה, ולעיתים מזומנות קורה שאפילו את הפעולות השגרתיות המתבקשות לשמירת המבנה הוועד מתקשה לבצע. מהן הסמכויות של ועד הבית המסורתי ומדוע קורה שגם בניינים שיש להם ועד בית אינם מתוחזקים כהלכה? כיצד יכולה חברת ניהול ואחזקה לתת מענה לצרכים ולדרישות של כלל הדירים בבניין? בשורות הבאות נעסוק בדרכים לניהול בניין המגורים או המבנה העסקי, באופן שייתן מענה איכותי לדרישות ולצרכים של כלל הדיירים והמשתמשים האחרים בו.

ועד הבית והסמכויות שלו בניהול הנכס

בבנייני מגורים רבים, כמו גם בלא מעט מבנים עסקיים, או מבנים משותפים לעסקים ולמגורים, ניתן למצוא עדיין ועד בית מסורתי. ועד בית חייב להיבחר על ידי רוב הדיירים בבניין, שהם בעלי זכות בחירה. הדבר אומר שדיירים המתגוררים בבניין בשכירות אינם יכולים לבחור לוועד, ולא כל שכן להיבחר אליו. עם זאת, דייר הגר בשכירות ואשר בעל הבית הסמיך אותו בכתב לצורך כך, יכול בהחלט לבחור את נציגי הוועד. חברות ניהול ואחזקת מבנים חייבות גם הן לזכות באמון הדיירים במבנה. עם זאת, הבעת האמון מתבטאת בעצם התשלום המועבר אליהן. כל דייר במבנה חייב להעביר אליהן את התשלום עבור ניהול הנכס, באמצעות הוראת קבע בנקאית או הוראת חיוב באשראי.

הסמכויות של ועד הבית בניהול הנכס מתמקדות בעיקר בכל הקשור בתחזוקה שוטפת וניקיון בבניין ובסביבתו. כשמדובר בשיפוצים או בשיפורים בעסק, הוועד הוא המרכז את הנושא, אבל איננו יכול להחליט בעצמו על ביצוע עבודות כל שהן וזאת בדיוק נקודת התורפה של הוועד. מספיק דייר אחד המתנגד לכל פעולה או נמנע מלשלם את חובותיו לוועד, בכדי לחסום כל יזמה או לכל הפחות לעכב אותה. חברות ניהול ואחזקת מבנים עלולות להיתקל בבעיות דומות, אבל היכולת שלהן להתמודד עם דיירים בעייתיים היא גבוהה יותר.

חברות ניהול ואחזקת מבנים ומתן מענה לדרישות ולצרכים של הדיירים

חברות ניהול אחזקת מבנים ממונה על ידי כלל הדיירים במבנה. לפיכך יש לה יכולת תמרון גבוהה יותר מול דיירים בעייתיים. בתחומים שמלכתחילה מוסכם על הדיירים שיבוצעו על ידי חברת הניהול, הבעיות הן מינוריות. כשמדובר בביצוע שיפוצים ושיפורים במבנה, העברת ההחלטה היא קלה יותר. עצם העובדה שעבור הנציגים של חברות ניהול ואחזקת מבנים החזקת הבניין היא העבודה שלהם, מעניקה להם יתרון עצום על פני ועד, שעבורו השקעה בניהול הבניין תבוא על חשבון זמנו הפנוי, ללא כל תמורה.

אם יש לכם עניין בשירותיהן של חברות ניהול ואחזקת מבנים – זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת ניהול מסודר ויעיל יותר של בניין המגורים שלכם.

חברות ניהול ואחזקת מבנים

ניהול ואחזקת מבנים הוא השירות שיבטיח לכם חיים נוחים, בטוחים וללא תקלות בבניין משותף. ככל שהבניין שלכם גדול יותר וככל שמתגוררות בו יותר משפחות, כך יכול השירות להיות יותר רלוונטי עבורכם, אם כי גם בבניינים קטנים יחסית של עד 6 דירות, יכול שירות כזה לעשות מהפך באיכות החיים של דיירי הבניין, מבלי שכל דייר מרגיש בנטל כספי משמעותי בגין התשלום על השירות.

איך יכול שירות ניהול ואחזקת מבנים לשפר את החיים שלכם בבניין?

בבניין שמנוהל על ידי ועד דיירים, מבוצע הניהול על ידי אנשים שאין להם שום מושג בניהול מבנים על המערכות השונות ועל האתגרים השונים שקיימים בהם. כשמדובר במבנים קטנים אפשר עוד בהחלט לחיות עם זה, אם כי גם במבנים אלה אפשר להרגיש שהבניין אינו מתוחזק ואינו מנוהל בצורה מקצועית. בבניינים גדולים העניין כבר הופך לפגיעה משמעותית באיכות החיים של דיירי הבניין, יכול להוביל לתקלות רבות בשימוש במערכות המבנה, לחוסר שביעות רצון מהאסתטיקה והניקיון ולעיתים גם לבעיות בטיחותיות.

כאשר אתם מזמינים אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום של ניהול ואחזקת מבנים, אתם למעשה מורידים מעל ראשכם כל טרחה וכל דאגה לכל היבט אפשרי בניהול הבניין שלכם, ונותנים את המושכות למי שמבין בכך. בפועל, המשמעות היא שהבניין יהיה תמיד נקי, הלובי יהיה תמיד במצב תקין ומתוחזקת היטב, האינטרקום יפעל תמיד, הגינה תמיד תהיה מטופחת, ההסקה המרכזית תפעל תמיד בצורה יעילה, המעליות תהיינה מתוחזקות כמו שעון ובכל פעם שצריך לחדש את האיטום בגג, הוא יחודש – וכל זה יקרה מבלי שאתם צריכים לחשוב על דבר.

האחריות היחידה שלכם כדיירים היא לשלם את חלקכם בוועד הבית, שחלקו ילך עכשיו כדמי טרחה לחברת הניהול, אבל זה יהיה שווה כל שקל, גם ביחסים שלכם מול הדיירים האחרים בבניין וגם בחוויה הכללית שלכם מהחיים בבניין והשימוש בכל המערכות ובכל המרחבים המשותפים שלו.

כמה עולה השירות?

שירות ניהול מבנים  ואחזקת מבנים יכול להיות מסופק בטווח רחב מאוד של מחירים, בהתאם לגודל הבניין, מספר הדיירים, מגוון המערכות המותקנות בו, גיל הבניין, גודל הגינה והמרחבים המשותפים וכן הלאה. כמו כן, על המחיר משפיע מגוון השירותים שתרצו להכליל בתוך השירות הכולל. לבסוף, משפיעה מן הסתם הבחירה שלכם בחברת הניהול שתספק לכם את השירות, ובחירה זו יכולה להשפיע מאוד על הסכום שתשלמו.

כשאתם בוחרים חברת ניהול ואחזקת מבנים, אתם לחלוטין לא רוצים לבחור בזולים ביותר, אבל גם לא ביקרים ביותר. חפשו את הטובים ביותר, והמלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות מאוד לסייע לכם כאן. בכל מקרה אתם רוצים לזכור שכשמדובר בבניין בן עשרות דירות, וסכום דמי הטרחה לחברת הניהול מתחלק בין כלל הדיירים, הנטל על כל דייר הוא זניח לגמרי, אבל השיפור בחוויית המגורים ובאיכות החיים בבניין הוא משמעותי ובולט.

ניהול ואחזקת מבנים

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!