ניהול בתים משותפים

ניהול בתים משותפים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

ניהול בתים משותפיםבשנים האחרונות, תפקיד ניהול ועד הבית הפך לנטל בקרב אנשים רבים. כבר כמעט ואין דיירים שמוכנים לקחת על עצמם את האחריות לתפקיד התובעני הזה. לשם כך, קמו חברות ניהול בתים משותפים שמנהלות עבורכם את ועד הבית. מהי חברת ניהול בתים משותפים ומה היתרונות שלה? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מהן חברות ניהול בתים משותפים?

חברות ניהול בתים משותפים הן חברות חיצוניות שהתפקיד שלהן הוא לנהל עבורכם את ועד הבית. חברות ניהול בתים אחראיות על שני תפקידים מרכזיים- 

  • ניהול כספי

התפקיד הראשון של חברות אלה הוא ניהול כספי של הבניין. חברות ניהול בתים יגבו את התשלומים הנדרשים, יפקידו אותם בחשבון בנק של הבניין וידאגו להוציא דו"חות שנתיים. כמו כן, במידה ויש תקלה שיש לטפל בה, חברות ניהול בתים יהיו אלה שידאגו לכך וינהלו את הכסף לשם כך בצורה המתאימה ביותר. 

  • תחזוקה שוטפת

התפקיד השני של חברות ניהול בתים הוא לדאוג לתחזוקה השוטפת של הבניין. בין החללים המשותפים בבניין יהיו הלובי, המעלית, חדר המדרגות, הגינה ובמקרים מסוימים גם חניון תת קרקעי, בריכה וחדרי כושר. כמו כן יש מערכות רבות בבניין כמו משאבות מים או מערכת כיבוי אש שגם הן מצריכות תחזוקה שוטפת  לתפקוד ראוי. חברות ניהול בתים למעשה דואגות לכל החללים המשותפים בבניין ובמקרה הצורך דואגות לטיפולים ותיקונים דחופים בבניין. 

מדוע כדאי להעסיק חברת ניהול בתים משותפים?

העסקה של חברת ניהול בתים משותפים טומנת בחובה יתרונות רבים-

  • מקצועיות וניסיון- חברות ניהול בתים הן חברות מקצועיות ובעלות ניסיון במגוון תחומים שונים. החברות הללו מכירות את כלל מערכות הבניין השונות, את התקלות האפשריות בהן ואת דרכי הטיפול לכך. כמו כן, חברות אלה מעסיקות אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים שיודעים לתת מענה למגוון הבעיות השונות. 
  • חסכון בזמן- תפקיד ועד הבית הוא תפקיד תובעני וקשוח שמצריך מהאחראים עליו לשים לב לפרטים רבים, לגבות כספים מדיירי הבניין, להזמין אנשי מקצוע במקרה הצורך, להיות אחראי על תחזוקת הבניין ועוד. כיום, רוב האנשים עובדים שעות רבות ואין להם את הפנאי לקחת על עצמם את האחריות של ניהול ועד הבית. כאשר מעסיקים חברת ניהול בתים נהנים מניהול ועד בית איכותי מבלי לבזבז על כך את הזמן שאין  לנו. 
  • מענה מהיר- חברות ניהול בתים מעסיקות מגוון אנשי מקצוע במגוון תחומים. כאשר צצה בעיה בתחום מסוים, חברת הניהול מסוגלת להעניק לכם מענה מהיר ופתרון עבור אותה הבעיה. 
  • גוף חיצוני- חברות ניהול בתים מתפקדות כקבלן משנה, כלומר, כגוף חיצוני לבניין. מדובר ביתרון משמעותי. כך במידה וצצות בעיות בין דיירי הבניין אין לכך השלכה על ניהול ועד הבית, לדוגמא, דייר שיסרב לשלם בגלל סכסוך עם דייר אחר. כמו כן, חברות אלה יכולות להעיר לדיירים שמאחרים בתשלום, מלכלכים את הבניין מבלי לחשוש מסכסוך או מאווירה לא נעימה בין הדיירים. במקרים מסוימים חברות ניהול בניינים משותפים אפילו יכולות לגשר בסכסוכים בין שכנים. 

 

מה החסרונות של חברת ניהול בתים משותפים?

  • תשלום- מלבד התשלום לוועד הבית עצמו, יהיה עליכם לשלם לחברת ניהול בתים גם עמלת ניהול. עמלת הניהול תייקר את המחיר הסופי של ועד הבית של הבניין, לכן יש לקחת זאת בחשבון לפני העסקתה של חברת ניהול בתים משותפים. 
  • תלות- כאשר דיירי הבניין לא מבינים בניהול הכספי, במערכות הבניין השונות ובתחזוקה הנדרשת הם עלולים לפתח תלות בחברת ניהול בתים אשר מנהלם עבורם את הדברים השונים. 

כמה עולה להעסיק חברת ניהול?

חברת ניהול בתים היא חברה חיצונית שאחראית על תחומים שונים בניהול הבניין ועושה זאת במקצועיות רבה. 

קשה לענות כמה עולה להעסיק חברת ניהול בתים . למעשה המחיר משתנה מחברה לחברה אך נע בין 50 שקלים ל-80 שקלים בחודש עבור כל דירה. כמובן שבמקרים של תקלות שונות המצריכות טיפול של אנשי מקצוע המחיר לאותו חודש יעלה ודיירי הבניין יצטרכו לשלם בהתאם. לכן, על מנת לבחור נכון בצעו השוואת מחירים בין חברות הניהול השונות ובדקו מה כל חברה מציעה עבור המחיר. אחרי שתבינו את התנהלות החברות השונות ואת טווח המחירים החליטו איזו חברה מתאימה לכם. 

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!