ניהול נכסים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניהול נכסים הוא מונח שיכול להתאים לשני שירותים שונים: ניהול קבוצת נכסים עבור בעלי נכסים מרובים או ניהול ותחזוקת מבנים. בשורות הבאות נעסוק דווקא בסוג השירות השני, שירות המיועד לבניינים משותפים ומאפשר לדיירים ליהנות מבניין עובד, נקי ואסתטי ללא תקלות מבלי שהם צריכים להעמיס על עצמם, או לצורך העניין על שכניהם בוועד הבית.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניהול נכסים על ידי חברת מור אחזקות

הנושא של ועד הבית יכול לעורר לא מעט מחלוקות בקרב דיירים בבניינים משותפים. מחלוקות אלה מתחילות בעצם בחירת חברי הוועד, כשבמקרים רבים אף אחד לא רוצה להיות בוועד, ובמקרים אחרים כולם רוצים להיות בוועד, לרוב בהתאם לאינטרסים של הדיירים השונים. המחלוקות נמשכות ומתעצמות בניהול השוטף של הבניין כשדיירים שונים מפנים תביעות שונות לוועד הבית, ולוועד אין את הכלים להתמודד איתן, בין בגלל חוסר הסכמה בקרב כלל הדיירים ובין בגלל חוסר ניסיון וידע מקצועי.

בדיוק על הקושי הזה בא לכסות שירות ניהול נכסים, שיכול להתאים במיוחד לבניינים משותפים בעלי 10 דירות ומעלה, אך לבטח יכול להוסיף ערך רב גם לבניינים קטנים יותר. את השירות מספקות חברות המתמחות באחזקה ובניהול של בניינים משותפים ובנייני משרדים, ואלו מחזיקות את כלל היכולות הנדרשות על מנת לנהל את המבנה על כל ההיבטים הניהוליים והתחזוקתיים שלו, ויש לא מעט כאלה שאולי על חלקם כלל לא חשבתם.

מהו שירות ניהול נכסים ומה הוא כולל?

ניהול נכסים הוא שירות המסופק על ידי חברות ייעודיות, המתמחות בתחום זה ומקבלות אחריות על כל היבטי הניהול והתחזוקה של הבניין. חברות אלה אינן מחליפות את מקומו של ועד הבית, אך בהחלט לוקחות על עצמן את האחריות המרכזית שלו בניהול הבניין. בבניינים קטנים יכולים הדיירים להסתדר בעצמם, אם כי גם בבניינים אלה ניתן להבחין בכך שהבניין אינו מנוהל בצורה מקצועית. הוא לא תמיד נקי, הגינה שלו לא לגמרי מטופחת, תקלות מתרחשות מעת לעת וקיים קושי להגיע להסכמה ולגייס את נותני השירות המתאימים סביב התיקון ובסך הכל, גם אם בשוטף וועד הבית יודע להסתדר מצוין, הרי שבבחינה של הדברים מבחוץ, ניתן להבחין בהיעדר יד מקצועית.

בבניינים גדולים מדובר באתגר הרבה יותר גודל, ובבניינים אלה כבר לא מדובר בכדאיות אלא בצורך אמיתי. היכולת לתמרן בין עשרות דיירים, כל אחד עם האינטרסים שלו וכל אחד עם האילוצים שלו, היא הרבה יותר מוגבלת בבניינים אלה. בנוסף, היכולת לתחזק ולנהל את כל מערכות הבניין, ובבניינים אלה מותקנות בדרך כלל מערכות רבות יותר ומורכבות יותר, גם היא מאוד מוגבלת. התוצאה היא חוסר שביעות רצון כמעט תמידי ממצבו של הבניין.

במסגרת שירות ניהול נכסים

יכולים הדיירים בבניין משותף ליהנות משורה של יכולות מקצועיות המסופקות להם על ידי גורם מקצועי, ובכלל זה טיפול וטיפוח גינת הבניין, ניקיון שוטף של הלובי וסביבת הבניין, תיקון בעיות אסתטיקה באופן רציף, תחזוקת אינטרקום, תחזוקה ותפעול של מערכות הסקה מרכזית, מיזוג מרכזית, מערכת מים, לוחות חשמל, מערכות גז, תיקון תקלות טכניות במהירות וביעילות ועוד.

בנוסף לכך, כולל שירות ניהול נכסים את כל היבטי הניהול והאדמיניסטרציה בבניין, ובכלל זה העסקת עובדים אורגניים במקרה שמדובר בבניינים גדולים במיוחד, הדורשים נוכחות של עובדים קבועים, גיוס ובחירת נותני שירות חיצוניים, גבייה, איסוף וניהול כספי הוועד, תשלום חשבונות משותפים, ניהול אספות דיירים, גישור בין הדיירים במעמד של מחלוקת וכדומה.

מי מספק שירות ניהול נכסים?

שירות ניהול נכסים הוא שירות המסופק על ידי חברות ייעודיות תחת הכותרת של אחזקת מבנים, ניהול מבנים, ניהול ותחזוקת מבנים וכמובן ניהול נכסים. חברות אלה אוחזות בידע מקצועי וניסיון בניהול מבנים משותפים, בנייני משרדים או מגורים, ובדרך כלל גם מעסיקות שורה של אנשי מקצוע שעומדים לרשות הנכסים אותם הן מנהלות. אנשי מקצוע אלה כוללים עובדים בתחום החשבונאות, השרברבות, החשמל, התקשורת, הבניין והשיפוצים, הגינון ועוד.

בחיפוש פשוט תוכלו למצוא לא מעט חברות המציעות את השירותים הללו, ולא כולן ראויות לטפל בבניין שלכם. אין בכך כדי לומר שאתם חייבים לבחור בחברות הגדולות והמובילות. ישנן חברות קטנות שמטפלות במסירות רבה בנכסים הנמצאים באחריותם וחברות גדולות ומובילות, שלעיתים לא מצליחות לתת את השירות הראוי ללקוחותיהן. מה שחשוב הוא שתבחנו מספר חברות לפני שאתם מקבלים החלטה ושתבחרו את החברה המקצועית ביותר ולא הזולה ביותר. בלאו הכי, עלות השירות מתחלקת בין עשרות דיירים והנטל על הדייר הבודד הוא שולי לחלוטין, אבל החוויה של החיים בבניין היא של כל דייר בנפרד, ועם חברה מקצועית החוויה הזאת יכולה להשתנות מן הקצה אל הקצה.

ומה עושים עם ועד הבית?

בנוכחות חברת ניהול נכסים, עולה לכאורה השאלה למה צריך ועד בית אם יש גוף מקצועי שדואג לכל הסידורים וניהול המבנה, והתשובה היא שמקומו של הוועד נותר חשוב ומרכזי כשהיה, גם כאשר ישנה חברה מקצועית שמנהלת את הבניין. יחד עם זאת, במקום להעסיק את הדיירים חברי הוועד בניהול והתחזוקה השוטפים של הבניין, יכולים חברי הוועד להתפנות לייצוג הדיירים מול החברה, ולנהל את התקשורת בין הדיירים ובין עצמם ובין הדיירים ובין החברה. על מנת להבטיח לא רק ניהול תקין של המבנה, אלא אמון מלא של הדיירים בניהול הזה, חשוב שיהיה וועד שמייצג את הדיירים ונותן להם מענה, בין באופן עצמאי ובין באמצעות החברה המנהלת.

אחרי שאמרנו את זה, ישנם בהחלט מבנים משותפים ששוכרים חברת ניהול נכסים ומוותרים לחלוטין על פונקציית הוועד, למעט נציג אחד של הדיירים שנותר למעשה הנציג שפועל מול חברת הניהול. מעבר לכך, אין באמת צורך בצוות שלם של דיירים אלא אם ישנו רצון כזה בקרב דיירי הבניין.

למה אפשר לצפות אחרי שכירת שירותי ניהול נכסים?

אחרי שתשכרו את חברת ניהול הנכסים שתבחרו, תוכלו להרגיש בשינוי באופן מיידי.ניהול ועד בית  יבוצע במקצועיות הבניין  יהיה נקי יותר, אסתטי יותר ומטופח יותר, הגינה תטופל באופן שוטף, והיא תפרח ותלבלב כמו שמעולם לא הייתה, האינטרקום יעבוד בצורה שוטפת, כל מערכות המבנה יופעלו כמו שעון ויתוחזקו בצורה מקצועית שתמנע תקלות יקרות בעתיד, תקלות שבעבר לא זכו לטיפול מהיר או לטיפול כלל, יזכו כעת לטיפול בזמן אמת, הגג יזכה לבדיקת איטום לפני כל חורף, כספי הוועד ייגבו בצורה יעילה ובסך הכל יהיה הרבה יותר נעים ואסתטי לחיות בבניין.

כאמור, על התענוג הזה לא תצטרכו לשלם הרבה מכיוון שעלות דמי הטרחה של החברה מתחלקת בין כלל הדיירים, כך שהנטל על כל דייר הוא זניח.

אם אתם רוצים לשפר את חוויית המגורים בבניין שלכם, אם אתם רוצים להסיר מעל דיירי הבניין החברים בוועד את הדאגות השוטפות ואת העיסוק הבלתי פוסק בתחזוקת וניהול הבניין, חברת ניהול נכסים יכולה להציע לכם בדיוק את הפתרון שאתם צריכים בעלות שכל אחד מהדיירים כמעט ולא ירגיש. חוויית המגורים בבניין תשתפר פלאים, תקלות תטופלנה בתוך שעות או ימים, כלל מערכות ההסקה, המיזוג, החשמל, התקשורת, המים והביוב יפעלו ללא דופי ובסך הכל החיים בבניין שלכם יהפכו לנעימים ורגועים הרבה יותר.

ניהול נכסים

אז מה היה לנו בכתבה:

ניהול מבנים מסחריים מחיר
Uncategorized
הכפתור האדום

ניהול מבנים מסחריים מחיר

ניהול מבנים מסחריים מחיר מבנים מסחריים הם מבנים שקיימים בכל עיר ולעתים גם בשכונות קטנות. בדרך כלל המבנים המסחריים כוללים חנויות שונות, בית מרקחת, סניף

קרא עוד »
ניהול מבנים מסחריים
בלוג
הכפתור האדום

ניהול מבנים מסחריים

מבנים מסחריים הם מבנים שנמצאים בכל מקום, הם יכולים להיות לב העיר או השכונה. בדרך כלל כאשר מדובר במבנה מסחרי באמצע שכונה יהיה מדובר במבנה

קרא עוד »
התקשרו עכשיו

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!