קבלן רשום

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

 

באם רוצים לעבוד בכל אחד מהתחומים והענפים המקצועיים בתחום הבניין – יש עניין לקבל רישיון קבלן. לפחות לכאורה. יתרה מכך, בתוך תחומים וענפים אלו – ישנם עיסוקים שהרישיון הוא אפילו יותר ניכר – כמו בענייני קבלנות שלד, חשמל, אינסטלציה, מיזוג, צבע, ריצוף, טיח וכיצוא בזה. בהתאם לדרישות. בחלק מתחומי העיסוק – כמו לדוגמה עבור קבלנות שלד – יש עניין שרק בעל מקצוע מיומן, בעל רישיון לעסוק בתחום – עם מספיק ניסיון לביצוע עבודה זו – יקבל את הרישיון לעסוק בקבלנות בתחום עיסוק זה – או כך אפשר להניח. על כן – בהינתן המפגש עם הסמכות המעניקה רישומים לקבלנים – ייתכנו מאוד קריטריונים, שייבדקו באם קבלן אכן עומד בסטנדרטים שהציבה הרשות במשרד לבינוי – כדי לקבל את רישיון הקבלנות שלו.

בתחומי עיסוק – כמו זה של קבלן הצבע, לדוגמה – רישיון הקבלן, היותו של הקבלן רשום – מהווה אסמכתא או מעין עדות מסוימת – לרמה המקצועית של הקבלן, שכן כדי שיהא נא קבלן רשום, היה אמור לעמוד בקריטריונים מסוימים, שיש בהם מחמת ההשכלה או לפחות הניסיון התעסוקתי, ובמקרים מסוימים אפשר היה שרשם הרישיונות עצמו היה זה שבדק את הקבלן טרם אישר את רישומו בפנקס הקבלנים – על כן, אין זו ערובה מוחלטת לטיבו המקצועי של הקבלן, אלא זיקה מסוימת לאפשרות שהוא נבדק בגין רמתו המקצועית, לפחות במידת-מה.

באופן כללי – ככל שתחום עיסוקו של הקבלן הוא בעל משמעות רבה יותר מבחינה בטיחותית – כך סביר שתהיה בקשה להעסיק קבלן עם יכולת מקצועית רבה יותר – וקבלן רשום יכול להיות קבלן מנוסה, מאשר קבלן שאינו רשום – כיוון שאם לקבלן יש ניסיון מקצועי רב וענף, וביכולתו להוציא רישיון – מדוע שלא יעשה זאת? אין זה אומר שקבלנים שאינם רשומים אינם מגיעים לרמות מקצועיות ענפות וגבוהות כאלו הרשומים, אלא שנדמה שאם קבלן מגיע לרמה מקצועית מסוימת, אין סיבה שתימנע ממנו האפשרות להוציא רישיון, ועל כן ייתכן שהוא פשוט רשום – ועל כן, מבחינה כלל היוריסטי, ניתן להניח שקבלנים רשומים הם אלו שצברו ניסיון רב מספיק בשנות עבודתם – כדי לקבל את אישור הרשם – בעבור יכולתם להיכלל בפנקס הקבלנים ולקבל רישיון בתחומם.

 

האם יש אפשרות להעסיק קבלן שאינו רשום?

מפקח בנייה האמון על בניית נדל"ן, יכול להעסיק מספר בעלי מקצוע תוך כדי תהליכי הבנייה – בעוד שסף העסקתם הוא נמוך מכדי זה שמחייב אחד מהם להחזיק ברישיון קבלן – כך ניתן להעסיק כמה קבלנים לא רשומים בפנקס, במקביל – בין אם עיסוקם הוא בצע או בטיח – כאשר כל אחד מהם מבצע עבודה בהיקפים, שאיננה חורגת מהגדרות הקבועות בחוק, ודורשות שמעבר לסף כזה וכזה של שעות – יחזיק הקבלן ברישיון ויהיה נא רשום בפנקס הקבלנים.

כך או כך – זו בחירה של קבלן באם להירשם, ובחירה של מעסיק באם לבחור להעסיק קבלן רשום או שלא – כמובן, בהתאם לדרישות החוק מעבודתו – כדי להבטיח את איכות הבנייה.

זה הכל לבינתיים, תודה על קריאתך – למידע נוסף פנו אלינו התקווה רישיון קבלן.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!