חברת ניהול  ב{ARIM}
חברת ניהול  ב{ARIM}

5 טיפים לעיצוב לובי הבניין

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לובי הבניין הוא מקום שהדיירים עוברים בו כמעט בכל יום, אך מגיעים אליו גם אורחים רבים ומבחינתם זהו חלון הראווה של המבנה כולו. אם הם מגיעים לביקור, או כדי לבחון דירה למכירה בבניין, תמיד חשוב שהלובי יהיה מרשים, נקי ומטופח.

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

זו הסיבה שוועדי בתים רבים מקדישים מחשבה רבה לנראותו של הלובי ובמקרים רבים נעזרים גם במעצב פנים שיסייע להם בתכנון שלו כדי שיהיה המתאים ביותר לחלל הקיים. האפשרויות היום הן רבות ובשפע של סגנונות עיצוביים כמו סגנון מודרני, קלאסי, אלקלקטי או וינטג'.

טיפים לעיצוב הלובי בבניין מגורים

קיימים כמה כללים בסיסים שאם מקפידים עליהם, הנראות של המבואה בכניסה לבניין תהיה יפהפייה וייחודית מאד.

  1. גודלו של החלל הוא נתון קיים ולכן יש לתכנן את הקו העיצובי ואת המרכיבים השונים על פיו. התכולה של הלובי כוללת ספה נוחה לדיירים בגוונים נעימים לעניין, ספסל נחמד או שולחן קטן וכמה כורסאות נוחות. הריהוט המינימליסטי מעניק אווירה ביתית בלובי. חשוב לרכוש רהיטים שלא יתפסו את מלוא החלל אלא להשאיר מרחב גדול של הליכה בתוך הלובי כדי להגיע למעליות.

שמירה על פרופורציות נכונות תעניק לריהוט את המקום הראוי עבורו, וכך הוא לא ייבלע במרחב מצד אחד, אך גם לא יתפוס שטח רחב מדי.

  • הדור החדש של החיפויים יוצר טקסטורות מאד מיוחדות. אפשר להדביק אותם במגוון צורות גיאומטריות והם מעניקים יופי רב לכל מבואה. לכן גם בכניסה של דירות למכירה בקרית חיים, מומלץ לתכנן חיפויים יוצאי דופן בגוונים שמתוכננים מראש, כך שישתלבו בהרמוניה עם הריהוט.

כדאי לדאוג לכך שהחיפויים הללו יכסו את הארונות של המערכות הטכניות בלובי כמו מערך החשמל התקשורת והאינסטלציה וכך הם יהיו חלק אינטגרלי מהחיפוי ולא יבלטו.

  • התאורה יוצרת נראות מרתקת בכל שעות היום אך בעיקר בחשיכה. התאורה אמורה להיות שימושית כך שהאנשים יראו את דרכם ולכן במקומות הקרובים לכניסה לבניין תהיה תאורה חזקה. ביתרת שטח הלובי, אפשר להתקין גופי תאורה צמודי תקרה, צמודי קיר או תאורה תלויה, כך שתיווצר נראות דקורטיבית מיוחדת.
  • הצמחייה מוסיפה חיוניות רבה בכניסה למבנה ולכן חשוב מאד להציב בכמה מקומות צמחייה. הדומיננטיות של הצבע הירוק מוסיפה המון בכל לובי. החשיבה לגבי הצמחייה היא לשתול פרחים וצמחים באדניות רחבות ידיים מחומרים כמו אבן, או עץ. אפשר לשתול צמחים גם בכדים גבוהים ורחבים, או מבחר עציצים נורמטיביים שכל אחד מהם יוצב בפינה אחרת של הלובי. המגמה היא להכניס הרבה צמחייה בלובי וליהנות מהצבע הנפלא שהיא מוסיפה לכניסה.
  • להשלמת הנראות של המבואה, אפשר להוסיף תמונות גדולות על הקירות, נופים, מקומות אהובים ברחבי העולם, או תמונות אבסטרקטיות שבזכותן הלובי ייראה אמנותי ומלא בהשראה.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!