חברות ניהול בניינים מומלצות

חברות ניהול בניינים מומלצות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

חברות ניהול בניינים מומלצותחברות ניהול בניינים מומלצות

בעשור האחרון חברות ניהול הפכו לגורם הכרחי ונחוץ מאוד בבניינים חדשים. אם בעבר כל בניין היה בוחר ועד בית מדיירי הבניין שהיו צריכים לדאוג לכל מה שקשור לגביית כספים מדיירי הבניין, התחזוקה של הבניין, הניקיון של הבניין ועוד, הרי שכיום כמעט כל בניין מעדיף לבחור חברת ניהול בניינים ובעיקר בניינים רבי קומות שבהם הדיירים לעיתים כלל לא מכירים אחד את השני כדי הצורך בכדי לבצע גבייה, למנות ועד בית ועוד. אם אתם תוהים מהי בעצם חברת ניהול, מהם תפקידיה ואיזה חברות ניהול מומלצות ניתן למצוא כיום, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

חברות ניהול בניינים מומלצות

מה תפקידה של חברות ניהול בניינים מומלצות ?

התאוצה בתחום הבנייה ובעיקר העובדה שכיום מרבית הבניינים שבונים הם בניינים לגובה המכילים לא מעט קומות ודירות מגורים, הביאה עימה את הצורך בהתקנה ותחזוקה של מערכות מורכבות בבניין שמטרתם היא לתת מענה לכמות גדולה של דיירים בכל רגע נתון. לא פעם ניתן למצוא בבניין אחד שלוש מעליות, מערכות כיבוי אש, מערכות קירור, חניונים תת קרקעיים, מערכות אבטחה, חדרי כושר, בריכות ועוד. מדובר על רכוש משותף של דיירי הבניין אשר דורש תחזוקה הולמת. אולם, בשל העובדה שהתחזוקה שנדרשת לבניינים מעין אלה היא רצינית ומקיפה מאוד, לא קל עד בלתי אפשרי למצוא מתנדבים מדיירי הבית אשר יבצעו את העבודה הנדרשת לצורך תחזוקה וניקיון של הבניין. במקרה הזה, אין כמו חברת ניהול שתבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ותסיר מדיירי הבניין את העול הכרוך בתחזוקת הבניין על מערכותיו השונות.

כל עוד מדובר על בניינים ישנים ונמוכים עם מערכות מורכבות פחות, עוד אפשר לבחור וועד בית שינהל את תחזוקת המבנה. אולם, חשוב מאוד לדעת שכיום ניתן למצוא גם בניינים קטנים שמתקשים לדאוג לתחזוקה של המבנה וזאת בשל העובדה שאף אחד מהדיירים לא מעוניין לקחת את התפקיד על עצמו ועל כן, גם הם זקוקים לחברת ניהול בניינים.

עשוי לעניין אתכם: חברת ניהול ועד בית – מחיר הניהול וכיצד הוא מחושב.

חברות ניהול בניינים מומלצות – מי בוחר את החברה?

כלל הדיירים צריכים לבחור יחד את החברה הרלוונטית, כאשר לרוב תידרש הסכמה של מרבית הדיירים על חברה כלשהי בכדי לבחור בה. כמובן שחשוב לחתום על חוזה התקשרות מול החברה וזאת בכדי שתפקידה יהיה ברור ומוגדר ושזכויות דיירי הבניין ישמרו בצורה הטובה ביותר. 

חברות ניהול בניינים מומלצות – מה חשוב לבדוק בחוזה שסוגרים מול החברה?

אם החלטתם לבחור בחברה כזאת או אחרת, זה הזמן שלכם לדעת מה עליכם לבדוק בחוזה טרם אתם חותמים עליו:

ראשית כל, עליכם לבדוק האם החברה מכילה אנשי מקצוע שדואגים לכל פעולות הניקיון והתחזוקה הרלוונטיות למבנה או שהחברה עובדת עם עובדים חיצוניים. אם החברה עובדת עם קבלני משנה, יש צורך כמובן לוודא כי היא מעסיקה אותם בצורה חוקית וכי יש להם ביטוח. 

שנית, חשוב מאוד לוודא שהחוזה כולל פירוט מדויק של כלל השירותים שהחברה מציעה לכם תמורת הסכום הכספי שנדרשתם לשלם לה, לרבות שירותי גבייה של המיסים מהדיירים.

כדאי מאוד לבדוק שהסכום הכספי שסגרתם עם חברות ניהול בניינים מומלצות מצוין מראש בחוזה ושאין שום מרחב תמרון הנוגע לסכום המדובר וזאת בכדי שלאחר החתימה החברה לא תחליט לשנות את הסכום.

אם אין לכם את הידע והיכולת לבחון את החוזה בצורה טובה, כדאי מאוד שתעזרו בעורך דין מקצועי ומנוסה בדיני חוזים, שיבחן את החוזה המדובר עבורכם ויוודא כי הוא לא פוגע בזכויות שלכם בשום אופן.

ראו גם: חברת ניהול בניין קטן

חברות ניהול בניינים מומלצות – כיצד בוחרים חברת ניהול בניינים מומלצת?

כיום ניתן למצוא לא מעט חברות ניהול בניינים ועל כן, חשוב מאוד לבחור רק חברות בניינים מומלצות ואמינות. עליכם לבדוק את כל מה שצריך אודות חברות שונות באמצעות האינטרנט או לקוחות של החברה שיכולים להעיד על טיב שירותיה, על האמינות שלה, על המחיר שהיא דורשת ועוד. כמו כן, כדאי מאוד לבדוק ברשתות החברתיות או בכל פלטפורמה אחרת שיכולה להעניק לכם מידע על החברה, האם מדובר על חברה שכדאי לבחור בה.

מעבר לכך, עליכם להיפגש עם נציגי החברה, להכיר אותה ולבחון את האינטראקציה בינכם. חשוב שתרגישו שאתם יכולים לסמוך על החברה אך בד בבד, חשוב שתודיעו מראש כי על כל הוצאה חריגה על החברה להודיע לכם ולקבל אישור מיוחד על כך וכן, חשוב שתיידעו את החברה כי נציגי ועד הבית יבצעו מעקב אחר פעולותיה וזאת בכדי לתת את ההרגשה שהכל תחת פיקוח.

בנוסף: חברת ניהול בניינים קטנים.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!