חברת ניהול במקום ועד בית

חברת ניהול במקום ועד בית

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

חברת ניהול במקום ועד ביתחברת ניהול במקום ועד בית

לא מעט דיירי בניינים משותפים תוהים האם כדאי להם לבחור בחברת ניהול או בוועד בית. מדובר ללא ספק על שאלה חשובה מאוד שיש לתת עליה את הדעת. בעבר, לא הייתה אלטרנטיבה של חברות ניהול וכל דיירי בניין משותף היו בוחרים ועד בית מבין דיירי הבניין אשר יהיו אחראיים על גביית דמי ועד בית חודשיים שנקבעו מראש וכן על תיקונים שונים הנדרשים לצורך תחזוקת הבניין, על תחזוקת הגינה של הבניין, על ניקיון הבניין  ועוד, הרי שכיום העובדה שבנייני המגורים כבר אינם קטנים אלא גדולים וישנם לא מעט בניינים שבהם הדיירים כלל לא מכירים אחד את השני באופן מוחלט, הביאה לכך שישנו ביקוש גובר לחברות העוסקות בתחום ניהול בניין. בהתאם להיצע, ניתן למצוא כיום לא מעט חברות המציעות את שירותיהן בתחום.

ועד בית או חברת ניהול ואחזקה?

בניינים רבים  בישראל מנוהלים כיום באמצעות  חברות ניהול או חברות אחזקה. אם בעבר כאמור היו רק וועדי בתים מסורתיים, אשר נוהלו על ידי בעלי הדירות בבניין בהתנדבות או בתשלום, הרי שכיום יותר בתים משותפים מעדיפים להיות מנוהלים באמצעות חברות אחזקה או חברות ניהול. ישנם בניינים חדשים שכבר בחתימה על הסכם רכישת הדירה מסכים הרוכש על מינוי חברת ניהול חיצונית וכן על דמי ניהול. הדרישה המדוברת בבניינים חדשים מגיעה מתוך מטרה לשמר את יופיו של הפרויקט במשך שנים רבות. ישנם בניינים שבהם היה ועד עד כה, אך הוחלט לעבור לשירותיה של חברת ניהול ואחזקה וזאת בשל העובדה שכבר אין דיירים מקרב דיירי הבניין שמעוניינים לקחת על עצמם את תפקידי הועד. בסופו של דבר מרבית האנשים חיים את חייהם בצורה מאוד אינטנסיבית ותובענית ולהכניס גם את הדאגה לצרכי בניין משותף, זה לא קל עבורם.

חברת ניהול במקום ועד בית- למה כדאי לבחור בחברת ניהול ואחזקה?

תחום הניהול והאחזקה של בניינים משותפים מפותח מאוד כיום וזאת בשל זיהוי הקשיים בניהול בית משותף וכן הפוטנציאל העסקי הגלום במתן פתרון לקשיים הללו וכן בכדי למנוע סכסוכי שכנים בבתים משותפים.

כמו כן, בבניינים משותפים ועד הבית לא יכול באמת להפעיל סנקציות כנגד שכנים שעושים בעיות עם תשלום דמי הועד החודשיים שכן, הוא מכיר אותם באופן אישי ועל  כן, לא פשוט לו. לעומתו, חברת ניהול ואחזקה חפה מהכרות אישית עם דיירי הבניין ופועלת כנדרש אם יש צורך להטיל סנקציות בהתאם לחוק.

לפעמים כאמור אין אף דייר שמסכים לקחת על עצמו את המשימה שכן, לא תמיד יש זמן וכוח לרדוף אחרי שכנים לתשלום וועד הבית וכן, קיימת חוסר נעימות במשימה המדוברת. דיירי בניין משותף מתלוננים לא מעט ומדובר ללא ספק על עבודה תובענית וקשה ועל כן, בבניינים משותפים רבים כבר אין דיירים שמוכנים לבצע את העבודה, גם כאשר מדובר על בניינים קטנים ולאו דווקא על בניינים רבי קומות.

חברת ניהול במקום ועד בית- האם יש הבדל בין חברת ניהול בניין לבין חברת אחזקה?

חברות ניהול וחברות אחזקה נבדלות זו מזו שכן, חברת האחזקה עוסקת בתחזוקה השוטפת של הבניין וממומנות על ידי ועד הבית שממשיך לנהל את הבניין, כלומר, חברת האחזקה היא שלוחה של ועד הבית לצורך ביצוע עבודות הניקיון, האיטום והגינון הנדרשות למבנה.

חברות ניהול ואחזקה מציעות טיפול בתחזוקה של הבניין ובמקביל גם ניהול שלו בכל הנוגע לגביית התשלומים מהדיירים וכן ייצוג מול הקבלן ומול הרשויות. כלומר, חברת ניהול היא במקום ועד הבית והיא מטפלת בכל ענייני הבית, החלק מהתחזוקה שלו ועד לגבייה של התשלומים מהדיירים. חברת אחזקה לעומת זאת עוסקת בתחזוקה השוטפת של הבניין וממונות על ידי ועד הבית שממשיך לנהל את הבניין. כלומר, חברת אחזקה מהווה שלוחה של ועד הבית לצורך ביצוע עבודות הניקיון, איטום, גינון ועוד.

חברת ניהול במקום ועד בית- כיצד מתקשרים עם חברת ניהול ואיך נפרדים מהן?

כיום החוק קובע כי בכדי לקבוע כי חברת ניהול תנהל את הבית, יש צורך ברוב של בעלי דירות ששני שלישים מהרכוש המשותף צמוד לדירות שלה. כלומר, ניתן לומר כי צריך הסכמה רחבה יחסית של הדיירים. לעומת זאת בכדי להפסיק קשר עם חברת ניהול יש צורך שהדבר יתבצע בצורה חוקית ועל כן, חשוב מאוד לחתום חוזה מראש עם החברה הנבחרת ולא כדאי לסגור עם החברה חוזה ליותר משנה וזאת בכדי שהיא תוכיח את עצמה.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!