חברת ניהול לבניין

חברת ניהול לבניין

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

חברת ניהול לבנייןחברת ניהול לבניין היא חברה שתפקידה לנהל את ועד הבית עבור בניינים שמעסיקים אותה. הצורך לחברות כאלה עלה כאשר הבינו שכיום פחות ופחות דיירים מוכנים לקחת על עצמם את התפקיד של ניהול ועד הבית והיה צורך למצוא פתרון לכך. על חברת ניהול לבניין נרחיב במאמר הבא. 

 

מה תפקידיה של חברת ניהול לבניין?

חברת ניהול מנהלת עבורכם את ועד הבית והיא ממלאת שני תפקידים מרכזיים- 

  • ניהול כספי

התפקיד הראשון הוא ניהול כספי של הבניין. חברת ניהול תדאג להכנסות ולהוצאות של הבניין. חברה כזאת תגבה את התשלומים הנדרשים, תפקיד אותם בחשבון בנק של הבניין ותדאג להוציא דו"חות שנתיים. כמו כן, במידה ויש תקלה שיש לטפל בה, חברת ניהול תנהלו את הכסף לשם כך בצורה המתאימה ביותר. 

  • תחזוקה שוטפת

התפקיד השני של חברות ניהול בניינים הוא לדאוג לתחזוקה השוטפת של הבניין. בין החללים המשותפים בבניין יהיו הלובי, המעלית, חדר המדרגות, הגינה ובמקרים מסוימים גם חניון תת קרקעי, בריכה וחדרי כושר. כמו כן יש מערכות רבות בבניין כמו משאבות מים או מערכת כיבוי אש שגם הן מצריכות תחזוקה שוטפת  לתפקוד ראוי. חברות ניהול בניינים למעשה דואגות לכל החללים המשותפים בבניין ובמקרה הצורך דואגות לטיפולים ותיקונים דחופים בבניין. 

מדוע צריך להעסיק חברת ניהול לבניין?

הסיבה הראשונה היא שהתפקיד של ועד הבית הוא תפקיד תובעני וקשוח מאוד. כחלק מהתפקיד צריך להתייחס לפרטים רבים, להבין בתחזוקה של מערכות הבניין השונות ומה הן מצריכות, ליצור קשר עם אנשי המקצוע השונים, לגבות תשלומים מדיירי הבניין ועוד. כיום, רוב האנשים עובדים שעות רבות ביום ואין להם את הזמן, הפנאי או את היכולת להתעסק בניהול ועד הבית. לכן, קמו חברות ניהול בניינים שעושות זאת עבור דיירי הבניין. 

סיבה נוספת היא שכיום, בבניינים רבים השכנים לא מכירים אחד את השני. המנטליות השתנתה, דיירים רבים מסרבים לשלם לוועד הבית ולכן בניינים רבים מעדיפים להעסיק חברה חיצונית שתעשה זאת עבורם. 

עוד סיבה היא שהתחילו לבנות בניינים רבי קומה. רוב הבניינים החדשים נישאים לגובה של 8 קומות ויותר, מה שהופך את ניהול ועד הבית למסובך יותר. כמו כן, בזכות התקדמות הבנייה גם מערכות הבניין התקדמו וכיום יש מערכות מסובכות ומתקדמות. רוב הדיירים לא מודעים לתחזוקה הנדרשת למערכות אלה. לכן, רוב דיירים הבניינים החדשים מעדיפים לתת לחברה מקצועית לנהל עבורם את ועד הבית ואת תחזוקה הבניין והמערכות בו.

 

מה היתרונות של חברת ניהול לבניין?

  • מקצועיות וניסיון- חברת ניהול תהיה בעלת ניסיון במגוון נושאים. חברות אלה מכירות את מערכות הבניין השונות ומכירות את התקלות השונות ואת דרכי הטיפול בהן. כמו כן, בחברות אלה מועסקים אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים שיודעים לטפל ולתת מענה למגוון הבעיות הצצות בבניין. 
  • חסכון בזמן- תפקיד ועד הבית הוא תפקיד תובעני מאוד שמצריך תשומת לב רבה לפרטים שונים והתעסקות בלתי פוסקת. כיום רוב האנשים עובדים שעות רבות ואין להם את הזמן להשקיע בתפקיד זה. כאשר מעסיקים חברת ניהול בניין משותף ניתן ליהנות מבניין מטופח ומסודר ללא השקעת זמן בכך. כמובן שחברת ניהול תעבוד גם בשעות היום. 
  • מענה מהיר- חברת ניהול מעסיקה אנשי מקצוע רבים במגוון תחומים. כאשר צצה בעיה בתחום מסוים, חברת הניהול מסוגלת להעניק לכם מענה מהיר ופתרון עבור אותה הבעיה. 
  • גוף חיצוני- חברת ניהול מתפקדת כקבלן משנה, כלומר, מתנהלת כגוף חיצוני לבניין. זהו יתרון משמעותי במקרים בהם צצות בעיות בין דיירי הבניין. כך, כאשר יש גוף חיצוני הוא לא מתערבב בדברים הללו. חברה הניהול יכולה להעיר לדיירים שמאחרים בתשלום, מלכלכים את החללים המשותפים בבניין ללא חשש מסכסוך שכנים לא נעים. כמו כן, חברת ניהול משותף יכולה לגשר במקרה של סכסוך שכנים.

מה החסרונות של חברת ניהול במקום ועד בית?

  • תשלום- מלבד התשלום לוועד הבית עצמו, יהיה עליכם לשלם לחברת ניהול גם עמלת ניהול. עמלת הניהול תייקר את המחיר הסופי של ועד הבית של הבניין, לכן יש לקחת זאת בחשבון לפני העסקתה של חברת ניהול ועד בית
  • תלות- כאשר דיירי הבניין לא מבינים בניהול הכספי, במערכות הבניין השונות ובתחזוקה הנדרשת הם עלולים לפתח תלות בחברת ניהול אשר מנהלם עבורם את הדברים השונים. 

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!