ניהול בניינים משותפים

ניהול בניינים משותפים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היחידה לניהול בניינים

ניהול בניינים משותפיםניהול בניינים משותפים

אחד הצרכים הבולטים בבניינים משותפים הוא לנהל את ועד הבית. בעבר, ניהול ועד הבית היה התפקיד של אחד הדיירים שלקח על עצמו את האחריות. כיום, קשה למצוא דיירים שיקחו על עצמם את האחריות הזו ולכן קם הצורך לחברות ניהול בניינים משותפים חיצוניות שינהלו עבורנו את ועד הבית. מהן חברות ניהול בניינים משותפים ומה היתרונות שלהן? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהן חברות ניהול בניינים משותפים?

חברות ניהול בניינים משותפים הן חברות חיצוניות שהתפקיד שלהן הוא לנהל עבורכם את ועד הבית. חברות ניהול אלה אחראיות על שני תפקידים מרכזיים- 

  • ניהול כספי

התפקיד הראשון הוא ניהול כספי של הבניין. אחד התפקידים הבולטים של ועד הבית הוא לגבות תשלומים מכלל דיירי הבניין. חברות ניהול בניינים ממלאות את התפקיד הזה עבורכם. החברות יגבו את התשלומים הנדרשים, יפקידו אותם בחשבון בנק של הבניין וידאגו להוציא דו"חות שנתיים. כמו כן, במידה ויש תקלה שיש לטפל בה, חברות ניהול בניינים משותפים יהיו אלה שידאגו לכך וינהלו את הכסף לשם כך בצורה המתאימה ביותר. 

  • תחזוקה שוטפת

התפקיד השני של חברות ניהול בניינים משותפים הוא לדאוג לתחזוקה השוטפת של הבניין. בין החללים המשותפים בבניין יהיו הלובי, המעלית, חדר המדרגות, הגינה ובמקרים מסוימים גם חניון תת קרקעי, בריכה וחדרי כושר. כמו כן יש מערכות רבות בבניין כמו משאבות מים או מערכת כיבוי אש שגם הן מצריכות תחזוקה שוטפת  לתפקוד ראוי. חברות ניהול בניינים משותפים למעשה דואגות לכל החללים המשותפים בבניין ובמקרה הצורך דואגות לטיפולים ותיקונים דחופים בבניין. 

מדוע כדאי להעסיק חברת ניהול בניינים משותפים?

העסקה של חברת ניהול בניינים משותפים טומנת בחובה יתרונות רבים-

  • מקצועיות וניסיון- חברות ניהול בניינים משותפים הן חברות מקצועיות ובעלות ניסיון במגוון תחומים שונים. החברות הללו מכירות את כלל מערכות הבניין השונות, את התקלות האפשריות בהן ואת דרכי הטיפול לכך. כמו כן, חברות אלה מעסיקות אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים שיודעים לתת מענה למגוון הבעיות השונות. 
  • חסכון בזמן- תפקיד ועד הבית הוא תפקיד תובעני וקשוח שמצריך מהאחראים עליו לשים לב לפרטים רבים, לגבות כספים מדיירי הבניין, להזמין אנשי מקצוע במקרה הצורך, להיות אחראי על תחזוקת הבניין ועוד. כיום, רוב האנשים עובדים שעות רבות ואין להם את הפנאי לקחת על עצמם את האחריות של ניהול ועד הבית. כאשר מעסיקים חברת ניהול בניינים נהנים מניהול ועד בית איכותי מבלי לבזבז על כך את הזמן שאין  לנו. 
  • מענה מהיר- חברות ניהול בניינים מעסיקות מגוון אנשי מקצוע במגוון תחומים. כאשר צצה בעיה בתחום מסוים, חברת הניהול מסוגלת להעניק לכם מענה מהיר ופתרון עבור אותה הבעיה. 
  • גוף חיצוני- חברות ניהול בניינים מתפקדות כקבלן משנה, כלומר, כגוף חיצוני לבניין. מדובר ביתרון משמעותי. כך במידה וצצות בעיות בין דיירי הבניין אין לכך השלכה על ניהול ועד הבית, לדוגמא, דייר שיסרב לשלם בגלל סכסוך עם דייר אחר. כמו כן, חברות אלה יכולות להעיר לדיירים שמאחרים בתשלום, מלכלכים את הבניין מבלי לחשוש מסכסוך או מאווירה לא נעימה בין הדיירים. במקרים מסוימים חברות ניהול בניינים אפילו יכולות לגשר בסכסוכים בין שכנים. 

 

טיפים להעסקה של חברת ניהול לבניין משותף

  • חוזה- כאשר אתם רוצים להעסיק חברת ניהול בניינים אתם לא תמיד יודעים שמדובר בחברה מקצועית שתנהל את הבניין בצורה מיטבית. לכן, ההמלצה שלנו היא לחתום על חוזה לשנה מקסימום. בצורה כזו, במידה שלא תהיו מרוצים מהתנהלות החברה תוכלו להפסיק את החוזה ולעבור לחברה אחרת. כמו כן, חשוב מאוד לוודא כי החוזה שאתם חותמים עליו תקין, מהן נקודות היציאה השונות, האם הן כוללות דמי יציאה ושאין סעיף שמאפשר חידוש אוטומטי של החוזה. בדקו שהחברה מבוטחת ושהביטוח תקף גם לנציגות הבניין. 
  • שירותים- יש חברות ניהול בניינים רבות ושונות. על מנת להקל על עצמכם בהתנהלות וודאו שאתם מעסיקים חברת ניהול שמעניקה את כלל השירותים השונים. 
  • פיקוח- חשוב מאוד לפקח על התנהלותה של חברת ניהול בניינים. לשם כך יש למנות נציגות של דיירי הבניין שתפקידם יהיה לוודא ולפקח על העבודה של החברה החיצונית. לפעמים יש טעויות לא מכוונות, לכן על ידי פיקוח תוכלו לשים לב לטעויות ולעדכן את החברה. 
  • דוחות- חברות ניהול בניינים אמורות להתנהל מולכם בשקיפות מלאה. שימו לב שחברת הניהול מוציאה דוחות שנתיים ומציגה לכם אותם באספות הדיירים.

אז מה היה לנו בכתבה:

בלוג
הכפתור האדום

פינוי תכולת דירה

תהליך ההסרה יכול להיות קשה מאוד ומייסר רגשית. הצעד הראשון הוא לוודא שברשותכם כל הכלים הדרושים לעבודה. תצטרכו מכונית או משאית עם נגרר, ארגזים וחומרי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

מחפשים חברת אחזקות וניהול מבנים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!